Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akiknek alacsony a vérnyomásuk...

Akiknek alacsony a vérnyomásuk! Nektek mennyi volt a legalacsonyabb?

Figyelt kérdés
Nekem ma mértük meg csak úgy poénból, mert vérnyomásmérő közelében voltam, és 88/59, és a biológiából emlékszem, hogy 120/80 a normális. Szóval nem értem, nekem nincs semmi bajom:o

2012. ápr. 30. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem magas a vérnyomásom, de az sem jó, de a tied se..

ha mindig ilyen alacsony, akkor azt bizony kezelni kell. nehogy nagyobb baj legyen! az egy dolog, hogy nincs semmi bajod.. énse éreztem sokáig magamon, hogy magas lenne..

de attól még lappanghat belül valami, de nem akarlak elrémíteni.

na meg attól függ hány éves vagy.


Általánosságban az alacsony vérnyomás tüneteinek enyhítésére jól beválik a fokozott só- és folyadékfogyasztás (2-3 l/nap). Fontos, hogy az étkezések ne legyenek túl bőségesek.

Sporttal a keringés javul, így a panaszok is enyhülhetnek.

2012. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én láttam már 80/55-ös vérnyomást is. De nem is értem, hogy hogy ez mitől lehet.
2012. ápr. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azaz igazság, hogy rengeteg vizet iszom, ha véletlenül elalszom délután, akkor 3 óra alvás után úgy ébredek fel hogy ölni tudnék a vízért:D Ha eszem, az is leves, és mindig nagyon sós. Nem értem:(

2012. ápr. 30. 14:11
 4/7 anonim válasza:
Nekem átlagosan 75/90. Nincs semmi bajom, de még csak hasonlóval sem találkoztam.
2012. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit a könyv ir,az csak egy utmutato.En is alacsony vernyomassal elek,semmi bajom.A napokban volt98/58,de ugy atlagba a felsö 103 es 105 körül van.Ha neked ez nem okoz gondot,nem kell ellenne semmit tenni,orvosom szerint,ez jobb mint a magas vernyomas.Ha rosszul vagy,kerjel cseppeket.A multkor felment 138/92-re,a korhazban az orvos azt mondta,ez nagyon jo ertek(persze aki megszokta).A sok ivas nem ettöl van,inkabb meresd meg a vercukorszintedet,a magas cukor szokott nagy szomjusaggal jarni.Ha poenbol mertetek,az nem jelenti azt hogy allandoan alacsony,nem veletlen felkeles utan merted?
2012. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez függ attól hogy épp mit csináltál előtte hogy megmérted ha pl.: ültél nyugodtan a fotelban akkor alacsonyabb nekem volt mikor nyugalmi helyzetben 189/87 volt a vérnyomásom de volt olyan hogy 75/65 volt úgyhogy ne aggodj
2012. máj. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Anyukámnak brutálisan alacsony.

Volt már 50/valamennyi nyáron, de akkor rosszul volt.

2012. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!