Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hemolitikus anémia tapasztalat...

Hemolitikus anémia tapasztalatok? SOS

Figyelt kérdés
2 ÉVES KISFIAMRÓL VAN SZÓ!2 HETE DERŰLT KI A BETEGSÉGE,MINDEN ÉRDEKELNE,TAPASZTALAT,JÓTANÁCS,VALAKI AKIVEL TUDNÁK BESZÉLGETNI RÓLA!EGY AGGÓDÓ ANYUKA!!!

2012. febr. 17. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem betegség -> ez tünet. (vérszegénység)

Valami okozza, azt érdemes kideríttetni, hogy mi.

2012. febr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja nem olvastam rendesen, kiderült, hogy autoimmun a háttér, bocs.
2012. febr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
MIért nem betegség?Köszi!Egy hét intenzív után,vért kapott,itthon vagyunk,nAGY DÓZIS SZTERIDOT KAP,ÉLVEZZÜK A MELLÉKHATÁSOKAT!
2012. febr. 17. 16:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el a második hozzászólásom és ne bubogjál.
2012. febr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
honnan kéne tudnom hogy a másodikat is te írtad?Illetve nem gondoltam
2012. febr. 17. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos én hematológus vagyok és érdeklődve várom a kérdéseket, mit akarsz megtudni?
2012. febr. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a türelmet,de tegnap jöttünk haza a kórházból,szita az agyam,és nem látom a végét,nagyon aggódom.

Szóval úgy kerültünk be a kórházba,hogy véres,ez a tea szerű vizelet,és nagyon sárga volt a kisfiam,persze rettenetes bágyadt.Ezt megelőzte rengeteg felső légúti betegség,kruppos szerű ugató köhögés,hörghurut.

Azt mondták ez a szerzett formája a leggyengébb,de két egység vért kaptunk,csontvelő negatív,1 hét az intenzíven.

most jelen pillanatban medrolt kap szájon át 40mg-ot,de ma már hányt tőle,kap fél qamatelt.

Ma megegyeztünk a kezelőorvossal,hogyha másképp nem megy kaphat rectodel kúpot.Ez is érdekelne hogy van-e ugyanolyan hatása mint a gyógyszernek.azt mondták fokozatosan csökkentik az adagot.

A háziorvos arra gyanakszik hogy a zinnat okozta nála,ugyanis egymás után 2x azt szedett előtte,azt mondják ritka mellékhatás,de okozhatja az is.Kérdésem elsősorban ez lenne hogy valóban lehetséges-e,nem tudták volna előbb észrevenni hogy ne intenzíven kössünk ki,és hogy teljesen felgyógyul-e belőle,és mennyire veszélyesek a betegségek,ugyanis az 5 éves lányom hazahoz mindent az oviból.Persze most egy ídőre kivettem,hogy erősödjünk egy kicsit.Igazából minden érdekel,jótanács,mire kell figyelni,stb.bocsánat most nézem,nem privit írtam,ugye nem baj,nem akarom előlről kezdeni.Mégegyszer köszönöm.Gabi

2012. febr. 17. 17:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Gabi,


autoimmun hemolytikus anaemia magától nem fog elmúlni és teljesen gyógyulni is csak a diagnózis függvényében; kérdés, hogy IgG vagy IgM antitestes a betegség? Ha az kezelőorvos kollégák azt mondják, hogy a gyógyszer mellékhatása, akkor elvben a gyógyszer elhagyása, a gyerek állapotának stabilizálása után tökéletesen rendbejöhet. Hasonló a helyzet, ha vírusfertőzésről van szó, mondjuk csókolózott-e mostanában, stb. Coombs-teszt ilyenkor alap, azzal mi a helyzet?


A csv-biopszia negatív, ez annyit jelent, hogy nem leukemiás a gyerek, ez jó hír.


De nem akarok hiú reményeket táplálni, az esetek kb. 50%-ban fogalmunk sincs, hogy mi okozza a bajt (idiopátiás).


Tájékozódjatok tovább, interneten a nívós szakhonlapokon, én is szívesen válaszolok. Hol voltatok egyébként, melyik klinikán? Magyarországon kb. minden hematológust ismerek.

2012. febr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam privit!
2012. febr. 17. 22:08
 10/10 anonim válasza:

Üdv Mindenkinek! Elég régi a bejegyzés, a kérdés, de talán jár még valaki erre.

Szeretnék érdeklődni, hogy az azóta 9 éves kisfia hogy van, remélem sikerült normalizálni az állapotát?

A mi családunkban is felütötte a fejét ez a betegség sajnos, és szeretném kérdezni, hogy van-e olyan, aki szintén ebben van felnőttként is akár. Illetve, hogy mennyi idő alatt tudják az orvosok beállítani a gyógyszert, illetve egyáltalán azonosítani, hogy mi váltja ki a hemolitikus anémiát, ha az autoimmun formájáról van szó. Köszönöm!

2019. nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!