Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok ennyire fáradt?...

Miért vagyok ennyire fáradt? (többi bent)

Figyelt kérdés

Általában meg van a 8-9 óra alvás. Reggel mégis kelés után kb 2 órán keresztül olyan vagyok, mint akit fejbe vágtak. Ásítozok, kóválygok össze-vissza.. Reggel kelés után kb fél órával megreggelizek meg mostanában egy energia italt is megiszok, de semmit sem segít. Nagyjából 2 órával a kelés után magamhoz térek és semmi problémám egész nap.

Az alvással nincs gondom. Nem forgolódok, nem kelek fel esténként.

Mit kellene tennem, szednem, ennem, hogy reggelente ne legyek ilyen?

Előre is köszönöm a segítséget!


2012. febr. 9. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem derül ki a korod, nemed, életviteled stresszfaktora és az általános lelki kedélyállapotod. Így látatlanban én vitaminhiányra gyanakodnék vagy helytelen táplálkozásra.
2012. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

23 éves fiú vagyok. Minden nap sportolok. 2 hónapja nem dohányzom. Egyáltalán nem tartom stresszesnek az életemet.


A fáradtságot melyik vitamin hiánya okozhatja? Köszi szépen!

2012. febr. 9. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem többféle vitamin és ásványi anyag szintje lehet alacsony.

Próbáld meg pl. az Eurovit multivitamint felnőtteknek. 30 darab 1500 forint alatt van, ha jól emlékszem. Vehetsz másfajtát is, de ebben elég sok minden van, emellé csak a Mg és a Ca bevitelre kell figyelni, de megfelelő táplálkozás és ásványvíz fogyasztás mellett ez általában nem probléma.

Időnként igyál meg egy pohár tejet, fogyassz tejtermékeket, és ha esetleg izomgörcsök jelentkeznek abból fogod tudni, hogy kevés a magnézium, akkor vegyél azt külön. De valószínűleg elég lesz a multivitamin. 2-2,5 hét után várható változás, akkor energikusabbnak fogod érezni magad.


Szedsz valamilyen gyógyszert? Azoknak is lehet ilyen mellékhatása.

Illetve lehetséges, hogy agyi probléma van és nem pihensz az alvás alatt, ilyenkor klinikára lehet befáradni és amíg ott alszol figyelik az agytevékenységedet.

2012. febr. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ki fogom próbálni a vitamint. Bár azt eddig is szedtem, csak más fajtát.

Nem szedek egyébként semmilyen gyógyszert.

2012. febr. 9. 13:30
 5/9 anonim ***** válasza:

A második válaszadó vagyok.

Idő közben eszembe jutott, hogy talán az első 1-2 hétben így is szedhetnél Magnéziumot a multivitamin mellé, mivel sportolsz.

Mivel nem élsz túlságosan stresszes életet így nem áll fenn a fokozott kiürülés veszélye, de a sportolás miatt is jól jön, illetve az agynak is szüksége van rá.

Mivel dohányoztál a C-vitamin bevitel sem árthat.

Javaslom még az Eurovit mellé (napi 1 tabletta) a Pharmavit Mg pezsgőtablettát (rózsaszín és fehér dobozban) ez kb. 600-800 forint, és 20 darabos. Napi 1 tabletta szükséges ( a továbbiakban csökkentheted heti 2-3 tablettára, fenntartó adagként)


Hozzátenném, nem vagyok egyik márka "rajongója" sem, de ezek hatása bizonyított és én magam is tanúsíthatom, hogy hatásosak. Ráadásul ebben a pezsgőtablettában van C-vitamin is, így pont megfelelne neked.


Mivel a C-vitamin gyorsan kiürül érdemes úgy bevenni, hogy az egyik készítményt este a másikat reggel. (A multivitaminban is van C-vitamin, de nem lesz probléma ha többet viszel be a szervezetbe, ez még nem nagy mennyiség.)


Talán annyit tennék még hozzá, hogy amikor a pezsgőtablettát beveszed egyél is valamit (akár egy-két zsömle is megteszi) különben kissé irritálhatja a gyomrod. ( De általában nem szokott ilyen probléma jelentkezni.)

Illetve időnként csináltass egy általános vérképet (általában a Magnéziumot ilyenkor nem jelölik be, de mehet oda is az x, sőt a Kalciumhoz, Vashoz is. A többit fontosat majd jelöli a háziorvos.). Talán csináltathatnál egyet most is, hátha választ ad arra, mi a probléma.

A háziorvosodtól kell kérni a papírt, illetve ő megválaszolja az esetleges kérdéseidet is. Általában arra kell figyelni, hogy ha pl. hétfő reggel 7-9 körül mész akkor vasárnap este 22-24 óra után már ne egyél SEMMIT, illetve lehetőség szerint csak vizet igyál. Csapvizet, vagy valami olcsóbb ásványvizet (ilyen pl. a Tesco-s Aquarius), mert azokban fele annyi az ásványianyag-tartalom mint pl. egy márkás, tv-ben reklámozott vízben.

(Egyébként is jobb az ilyet inni, ha vitamint szedsz.)

Reggel, vérvétel előtt pedig szép lassan, fokozatosan kortyolgass el fél liter vizet, mert így hígabb lesz a vér, könnyebb levenni.


_________________________________________


Ez neked ugyan nem szól, de hátha valaki más is van hasonló helyzetben és ezt olvassa... Ha valaki gyógyszereket szed érdemes előtte beszélni az orvossal, mert némelyik szedését vérvétel előtt akár egy héttel is fel kell függeszteni, különben "becsapós" eredményt kapunk.

2012. febr. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja és az energiaitalt hanyagold, nem egészséges. Plusz úgyis ott lesz a vitamin. Ha csak nem sportolsz extra intenzíven ez így bőven elég lesz. Pláne ha még egészségesen is táplálkozol, sok zöldséget eszel.

Kávé és energiaitalok helyett javaslom a zöld vagy a fehér teát. Igaz nem annyira hirtelen és erős a hatása, viszont tovább tart és jót tesz a szervezetnek. Ha édesíteni akarod akkor mézzel vagy édesítőszerrel tedd (én az aszpartám, azaz E-951 tartalmúakat nagyon nem ajánlom).


Az is segítene, ha nem kényszerítenéd az agyad az ébredésre, hanem magadtól ébrednél, vagy legalább olyankor már csak felületesen aludnál. Ehhez lehet korábban kell lefeküdni, mert hiába van meg a 8-9 óra alvás. Van akinek 7 is elég, másnak 10 kell. Ha a telefon vagy az óra ébreszt akkor az agyadnak gyorsan be kell fejeznie az alvás közben szokásos folyamatokat (egy újabb kutatás szerint ilyenkor mindig végig pörgeti, ha kell felgyorsítva, nem ébredsz fel amíg nem végzett) ami elég megterhelő így nem indul könnyen a reggel...

Elvileg - normál életvitelnél - este 23:00 körül kezdenek termelődni azok a hormonok, melyek az alvást segítik.


De tényleg nem ártana egy általános vérkép, vassal és a többivel. Nagyon hasznos, a vércukrot és a koleszterint is megtudhatod belőle és még sok mást.


Egyelőre ennyivel szolgálhatok. Azért remélem nem lett túlságosan sok. Általában magyaráznom kell, a sok beszédhez vagyok szokva. :)

2012. febr. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tyűű :) Hát ez igazán kedves tőled, hogy így ismeretlenül is vetted a fáradtságot, hogy leírd ezeket. Meg fogom fogadni. :) Nagyon szépen köszönöm, tényleg jó fej vagy! :)
2012. febr. 11. 10:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem reklám, nem fűz hozzá anyagi érdek, de nekem a Scitec Multi Pro nagyon bevált. A legrohadtabb gödhösségből kihozott egyszer két nap alatt úgy, hogy előtte hónapokig nem szedtem vitamint. Amióta rendszeresen szedem, nem gödhösködöm. Ez egy 30 napos adag, kis zacsikban van egy-egy napi marék adag vitamin és kb 5000,-Ft/hó.
2012. febr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. :)

Eddig én a scitec daly one-t szedtem, de megszűnt.. S:

2012. febr. 11. 12:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!