Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem gyárt a gyógyszeripa...

Miért nem gyárt a gyógyszeripar olyan gyógyszereket amik boldoggá teszik az embert? Pl. "dopamin pirula"

Figyelt kérdés
vagy ez nem ilyen egyszerű ?:Ddddddddd

2012. febr. 5. 11:12
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
84%
Nem kell ehhez gyógyszer. Egyél csokit, az endorfint (boldogsághormont) termel és máris jobban fogod magad érezni. Vagy csak menj ki és építs egy hóembert, vagy hógolyózz a barátaiddal. Ezek kortalan elfoglaltságok és biztosan boldoggá tesznek. Ha máskor nem, hát akkor, amikor a dermesztő hidegből visszamész a jó meleg lakásba :-)
2012. febr. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
7%
gyártanak boldoggá tevő gyógyszereket, csak illegálisak. lepd meg magad egy hétvégével Hollandiába, garantálom olyan boldogan fogsz visszajönni hogy nem kell majd ilyen kérdésekkel foglalkoznod ;)
2012. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
de amúgy elvileg meg lehetne csinálni egy ilyen gyógyszert?:D szóval, hogy ilyen boldogsághormonok vannak benne? dopamin,endorfin? vagy ez lehetetlen? vagy vmi aktiváló cucc kell a gyógyszerbe, mert ezeket a hormonokat a szervezetünknek kell előállítania?:D bocs ha hülyeséget kérdezek xdd
2012. febr. 5. 11:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első hülyeséget írt. Nem értem,miért kell mindenbe belekeverni a zsidókat. Ha az életed nincs rendben,és nem vagy boldog,akkor azt gyógyszerrel sem fogod elérni. Legfeljebb csak elkábítod magadat.
2012. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Gyártanak, ráadásul nem is keveset, és "antidepresszáns" néven vannak forgalomban, elég sok szer tartozik közéjük. Legelterjedtebbek a triciklusosok és szelektív szerotonin reuptake inhibitorok.


És ne vedd kötekedésnek, de a dopamin nem nagyon jut be a központi idegrendszerbe (a vér-agy gát miatt), a periférián pedig rengeteg mellékhatása van. De ezt a problémát különféle származékokkal ma többé-kevésbe megoldották, de ezek a szerek anti-Parkinson szerek, és nem okoznak jókedvet.

Vagyis nem olyan egyszerű a dolog, hogy pl. a "jólérző központban" dopamin van, mert még millió egyéb helyen is dopamin a transzmitter, ráadásul a gyógyszernek el is kell jutnia a célpontjához lehetőleg úgy, hogy más helyeken ne okozzon mellékhatásokat.

2012. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

jaaa értem:// hát akkor nem sikerül a világmegváltás:D

de ezek az antidepresszánsok tök komolyak, nem?:S meg nem is boldog/feldobott, hanem ilyen lelassult leszel tőlük nem? én valami kicsike extrára gondoltam csak, nem ilyen komolyra:/

2012. febr. 5. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Mint írták gyártanak antidepresszánst, dopamint meg nem lehet közvetlenül a szervezetbe juttatni mert nem hasznosul, így adnak olyan gyógyszereket depresszióban de Parkinsonban is amik nem engedik a dopamint lebontani, vagy a dopamin előanyagát, amit később a szervezet dopaminná alakít. De a depressziónál nem csak a dopamin játszik szerepet.


Szóval ez nem ilyen egyszerű...

2012. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
extasyról úgy hallottam h. masszív boldgoságot okoz :DD
2012. febr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6

Az antidepresszánsoktól nem leszel lelassult (bár lehet, hogy a millió szer közül néhánynak van ilyen mellékhatása, de nem ez a legjellemzőbb), a lassultság általában a nyugtatók/altatók mellékhatása (bár, már itt is sikerül egyre szelektívebb, vagyis kevesebb mellékhatással rendelkező szereket gyártani). És nyugtatókat leggyakrabban szorongásra írnak fel, nem depresszióra.

De valamiért a nyugtatókat és antidepresszánsokat keveri a közvélemény, pedig nem sok közük van egymáshoz.

2012. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 beglerbég válasza:

Gyártanak, de ha szabadon elérhetővé tennék ezeket a szereket, annak beláthatatlan (vagy pont belátható?) következményei lennének hosszú távon. Pláne, ha beépítenék a mindennapokba.


Effektíve kiölné a motivációt az emberekből. Mindegy mi történik velük, ők csak tennék amit mondanak nekik... mert boldogok. Élet lenne ez így? Szabadság? Mi késztetne rá, hogy bármin is változtass magad körül?


(Gyógyászati kezelésre jók, de csak szigorú határok között.)


Van egy könyvecske, nem épp a könnyed olvasmányok közül;

"Aldous Huxley: Szép új világ".


Ha arra vagy kíváncsi, hogy miért nem tanácsos mindenki számára elérhetővé tenni ezeket a szereket, akkor ez a könyv választ adhat rá. Természetesen fikció, de érdekes dolgokat pedzeget.

2012. febr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!