Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kellene tennem az alvászav...

Mit kellene tennem az alvászavar ellen. Részletek lent?

Figyelt kérdés
Sosem voltam mélyen alvó, de mostanában elviselhetetlen, ami történik velem. Nem is az elalvássla van a baj, hanem azzal, hogy még a légy zümmögésére is azonnal felkelek. Így az egész éjszakám bosszankodásból telik, aludni pedig még egy kis órácskát sem tudok. Felkelek arra, ha elmegy egy kocsi az úton, felkelek arra is, ha a párom csak megfordul az ágyban, reggel meg vagy sírógörcsöt kapok, vagy dührohamot, mert más emberek már felkelnek és beindul az élet. Beszélgetnek a szomszédok, ugat a kutya, csiripel a madár.... annyira irigylem a párom,hogy még akkor is jóízűen tud aludni, ha ordít mellette a telefon, persze azért is én kelek fel, hogy felrázzam ötödjére. Én miért nem tudok olyan mélyen aludni mint ő? Segítsetek!
2009. máj. 28. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Sportolj valamit, fáradj el jól! Járj el kocogni vagy futni! A lényeg hogy magadhoz képest megerőltető legyen! Menjetek el kirándulni a levegőre, végezz kerti munkát! Estére úgy elfáradsz, hogy biztosan nem lesz gondod az alvással. Nem mozogsz eleget, jól gondolom?
2009. máj. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy olvass könyvet az ágyban. Én attól mindig bealszok. Ha meg nem megy Valeriana-t veszek be. Vény nélküli, olcsó és természetes alapanyagú (gyógynövény). Viszont reggel nem kelek frissen tőle, de aludni tudok
2009. máj. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, vegyél füldugót, én is azt használok (Szundi a neve), így szinte semmilyen zaj nem zavar fel.
2009. máj. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem akkor vannak ilyen alvászavaros periódusaim, amikor valami lelkileg nyomaszt, vagy nagyon le vagyok szellemileg terhelve. ilyenkor ha el is alszom nagy nehezen, "éberen" alszom, sokszor felriadok és hulla fáradtan kelek. nem lehet hogy nálad is ilyesmi állhat a háttérben?
2009. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
lehetséges a szellemi, lelki kimerültség, mert állandóan pénzügyi gondjaink vannak, és vizsgaidőszak is van...de eddig nem volt ekkora probléma ez sem... a sporttal is baj van, sportolok, de sajnos elég rosszul tudom beosztani, mivel lovaglásról van szó, amihez elég sokat kell utaznom, így hetente egyszer megyek, de akkor 6-8órahosszákat lovagolok egyhuzamban (kb 10 perces pihenőkkel, mikor már nagyon nem bírom)....akkor tényleg nagyon lefáradok, de a többi napra nem jut semmi
2009. máj. 28. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!