Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Klausztrofóbia. Mit lehet tenni?

Klausztrofóbia. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sosem volt ilyen problémám, nem féltem a bezártságtól, kis helyektől. Pár hónapja viszont észrevettem, hogy egyszer mikor le voltunk dőlve a párommal aludni a kanapéra ő álmában kicsit beszorított a belső részre, átkarolt. Egyik felől ő volt, másik oldalon a kanapé támlája, felettem a karja meg a lába kicsit. Olyan klausztrofóbiás érzés töltött el, hogy azonnal fel kellett keljek. Aztán a múltkor nem tudtam elaludni hálózsákban, mert folyton az volt az érzésem, hogy le vagyok kötve, nincs terem mozogni, pedig széles volt a hálózsák.

Kis szobákban nincs gond, mondjuk nagyon szűk barlangokba nem mennék be.


Ez már klausztrofóbia? Lehet-e tenni valamit ellene, vagy megakadályozni, hogy továbbfejlődjön?


2011. nov. 20. 09:41
 1/2 anonim válasza:
Lehetséges.Mindenesetre nem ártana elmenni egy pszichológushoz aki segítene.Am. én nem vagyok klausztrofóbiás de pl. a nagyon szűk helyeket és a barlangokat meg a lifteket én se bírom.Illetve itt egy link amit most találtam és talán hasznos lehet számodra: [link]
2011. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Semmikép se fordulj pszichiáterhez mert ö csak tele nyomna gyógyszerekkel(legalábbis itt Magyarországon így szedik meg magukat az orvosok). 18F
2011. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!