Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Napi 2-3 széklet egészségesnek...

Napi 2-3 széklet egészségesnek számít?

Figyelt kérdés
Átlagos mennyiséget eszek, nem mozgok kifejezetten sokat.
2009. máj. 10. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Naponta egy széklet a normális szerintem.
2009. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem belefér a normális kategóriába.
2009. máj. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb az anyagcseréd! Ennyi.
2009. máj. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem 1, max. 2 a normális, 3-at már kicsit soknak tartom. Kérdezd meg a háziorvosadat, ha zavar.
2009. máj. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy az lenne a normális, ha az ember annyiszor űrít, ahányszor eszik. Felgyorsult életünk, valamint az, hogy egésznap nem vagyunk otthon (mert legtöbben csak otthon a saját toalettjükön tudnak) nagyban hozzájárul az ahhoz, hogy sokan nem hogy napi egyszer, de sajnos csak 2-3 naponta egyszer ürítenek.

Tehát ha innen nézzük, akkor normális a napi 2-3.

A másik: példát hozok, az egyik ismerősöm kicsit stresszes, és állandóan a WC-re fut.

2009. máj. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, sőt szerintem ez jó is. Gondolj bele ez sokkal jobb mintha székrekedésed lenne!
2009. máj. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 11. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Orvostan hallagató vok. A gyakoriság tök normális, a lényeg a széklet állagán van. Értsd: nem jó ha híg, vizes, vagy ha szorulásod van és erőltetned kell... De ha normális az állaga és kiegyensúlyozottan táplálkozol akkor minden rendben. Remélem tudtam hasznos infóval szolgálni.

Üdv

2009. máj. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!