Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudom kialudni...

Miért nem tudom kialudni magam rendesen?

Figyelt kérdés
Este későn alszom el, reggel korán felébredek. Ez több, mint 1 hónapja így megy. Reggel, amikor felébredek, álmos vagyok. Sokszor gondolatok vannak a fejemben, agyalok valamin. Nem tudok nem gondolkodni.Mindenféle apróság eszembe jut. Pl. ma mit fogok csinálni, mit kell csinálni. Semmi nagy dolog. Éjjel sokszor arra ébredek, hogy zsibbad a kezem, akárhová is teszem. Mit csináljak, hogy ki tudjam magam normálisan aludni? Elég fiatal vagyok, hogy ilyen problémáim legyenek.
2009. máj. 1. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Néhány ötlet: teát, kávét, colát, energia italokat ne igyál. Mozogj naponta valamivel többet, mint mostanában! Vacsorázz korábban. A tervezett lefekvésed előtt egy órával már tedd magad nyugis körülmények közé. Olvass valamit ami nem krimi, horror és nem tanulni való. Hallgass nyugis zenét, esetleg komoly zenét.Igyál egy pohár tejet, citromfű teát. Szellőztess jól ki, esetleg aludj nyitott ablaknál. Vizsgáld meg az ágyad, ott minden oké-e. A túl kemény és a túl puha fekvőhely is lehet kényelmetlen, valamint ha már nagyon megsüllyedt a közepe.
2009. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A zsibbadás szerintem is a rossz fekvőhely miatt lehet, ezeket nézd meg, és teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Lehetne akár keringési zavar vagy magas vérnyomás is, de ahhoz szerintem még túl fiatal vagy.

2009. júl. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!