Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen érzés a nehézlégzés?

Milyen érzés a nehézlégzés?

Figyelt kérdés
Néha olyan, mintha nem érezném, hogy levegőt veszek. Persze nyilván kapok levegőt, mert különben megfulladnék, csak rossz érzés. Ilyenkor valami sóhajtás érzést szeretnék elérni, de nem megy csak nagy nehezen. Ez az a bizonyos nehéz légzés, vagy az teljesen más?
2009. ápr. 30. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
nehéz a mellkasom, alig kapok levegőt, néha szédelgek is az oxigénhiány miatt, lever a víz és émelygek. Mintha ülnének a mellkasomon.
2009. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Huh, hát ez nem ugyanaz. Akkor nem tudom nekem mi bajom van.
2009. ápr. 30. 18:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Helló kérdező! Nekem is ugyanezek a "tüneteim", mint neked. Nálam olyan 2 éve jelentkezett először, azóta 2-3-havonta tér vissza 2-3 napra, de fogalmam sincs, mi ez. Gondoltam vmi allergiára, de nem hiszem, hogy valóban az lenne. :)
2009. ápr. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nekem úgy óvodás korom óta van, hol elő jön, hol nem, változó. Most mikor orvosnál jártam, mondtam neki, h szokott ilyen lenni, és hogy gondoltam megkérdezem, hogy ez normális-e Azt mondta nem normális, adott egy antibiotikumot, mert fájt a torkom, és azt mondta, ha beszedtem, és még mindig van, akkor elküld valami tüdővizsgálat holmira.

Szóval utána olvastam, és mindenhol azt találtam, hogy nehéz légzés ezért van, meg azért, és nem tudtam, hogy ez most nehézlégzés, vagy valami egészen más, de ahogy az első válaszolót olvasom, teljesen más.

2009. ápr. 30. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondott rá semmit a dokim, írt fel vmi spray-t, hogy ha előjön megint, fújjam be, de nem ért semmit. Ő nem mondta, hogy nem normális, de azt sem, hogy az, különösebben nem foglalkozott vele. Azért, ha kiderül, hogy mitől van, írd meg légyszi! Eddig nem foglalkoztam vele, de most kicsit megijesztettél. Egyébként 18 éves vagyok.
2009. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát azt azért nem akartam.:S Beszedegetem a már említett bogyóimat, és megyek hozzá, mert a 3ból már a 3. levélnél tartok, és bizony nem múlt el (bár nem is hittem, hogy egy kb 17 éve tartó dolog egy antibiotikumtól elmúlik).

Szerintem ne aggódj, habár az orvost érdekelte a téma, a szüleimet pl sose izgatta, 22 éves vagyok, és élek, nem hiszem hogy annyira veszélyes, de érdekel, hogy mi :)

2009. ápr. 30. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, voltál azóta esetleg orvosnál vele? Csak mert nekem pár napja megint előjött, de ilyen rossz még sosem volt.
2010. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Pánikbetegség járhat ilyen érzéssel. Mert az pont olyan, hogy úgy érzed nem kapsz levegőt, de közben kapsz.
2019. ápr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!