Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érezhetem ezt a gyomrom...

Miért érezhetem ezt a gyomrom környékén?

Figyelt kérdés

Folyton azt érzem hogy szorít a gyomrom környékén, az a tipikus "tele vagyok" érzés pedig este egyáltalán nem eszem sokat!


4-5 hónapja fogytam le az álomsúlyomra, (7 hónapos volt a diétám), és megmaradt szokásomként hisz súlytartó étrenden vagyok, hogy este 6-7 után nem eszem, (10-11kor fekszek le aludni) és vmi könnyűt keveset vacsizok. tehát nem 2 tál töltött káposztát, hanem 1 yoghurt + kenyér (diéta alatt ez gyümi volt) vagy túró + gyümi stb.


A baj hogy már a diéta alatt is éreztem sőt diéta után is, az utóbbi 1 hétben meg fokozatosan hogy szorít a gyomrom környékén. először csak este kezdett szorítani, jelentkezni ez a "juj-de-tele-vagyok" érzés, mintha bevágtam volna 2 tál paprikáskrumplit de most már reggel & napközben is érzem!


savas ételeket nem eszem sokat, max. almát - abból napi 3-4et -. reggelemet fekete kávéval kezdem tej nélkül cukor nélkül -> sztem ennyi a nagyon savas élelmiszerek sora.

igyekszem kerülni a cukrot, zsíros dolgokat, húst pedig nem eszek mert vega vagyok.


mitől lehet ez az érzés?


2011. szept. 21. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:
A diétád alatt összeszűkült a gyomrod valószínű.
2011. szept. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Hungy ***** válasza:

Az a reggeli fekete kávé is gondot okozhat. Mert ugye a kávé iszonyatosan kikezdi a gyomrot. Talán amíg többet ettél, addig a sok kaja jobban fel tudta szívni a kávét, agy nem bántotta, de most, ha nem eszel olyasmit a kávé mellé, ami fel tudja szívni, akkor marja a gyomrot. Ez idővel gyomorfekélyt is okozhat, tehát vigyázz rá, éhgyomorra soha ne igyál kávét, és ne is gyümölcsöt, vagy joghurtot fogyassz mellé, hanem kenyeret, vagy olyasmit, ami fel tudja szívni.


A másik tippem az ilyen látszólag ok nélküli telítettség érzésre a központi idegrendszer. Ha kimerült vagy (stressz, kevés alvás, sok munka, sok gond), vagy ha a szervezeted kimerült (kevés vitamin, nyomelem, fehérje), akkor a szervezeted jelez, és igen gyakran ehhez hasonló tüneteket produkál.

Ha ez nagyon zavaró, akkor első körben a belgyógyászatra kérj beutalót a körzeti orvosodtól, hogy kiderüljön, valóban a gyomorral van-e baj.

2011. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!