Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tusolás után miért viszket...

Tusolás után miért viszket ilyen istentelenül a bőröm?

Figyelt kérdés

pár hete tusolás után azt vettem észre, hogy kibírhatatlanul viszket a karomon és a lábamon a bőr. elviselhetetlen! kenem testápolóval, pár hét alatt egy tubust magamra kentem, de így is fél óráig eltart legalább.

naponta megiszom másfél liter vizet, ez szerintem nem lhet a baj. többet iszom, mióta ez van, tán már két liter.


mit tegyek?


2011. szept. 19. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:

a májbetegségek is okozhatnak ilyen tüneteket, azt hiszem, a cukorbetegség is. vagy próbálj meg valami natúr szappant használni, nekem azok nagyon jól működnek. Nem váltottál tusfürdőt?

ha nem múlik el, menj el mindenképp egy nagylaborra!

2011. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
allergia a tusfürdőre?
2011. szept. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
már megint ezzel a hülyeséggel jövök ,lehet ,hogy allergiás vagy a tusfürdőre, te jó ég nekem meg lehet hogy a májam is szarakodik, 2-hét múlva megyek vérvételre a májam miatt!
2011. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mondjuk tény, hogy ilyen kommersz olcsó szarral tusolok, de elutaztam egy hétre, ott a helyi tusfürdőt hazsnáltam, attól is viszkettem.
2011. szept. 19. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nemrég volt egy beszélgetés a rádióban, ami ide kapcsolódik kissé.

Tusfürdő vagy szappan volt a téma. És hát nagyon a szappan mellett álltak a szakemberek. Merthogy a tusfürdők tartalmaznak egy csomó fura összetevőt, pl ami a hazást okozza, az sem egészséges a bőrnek. Mindenféle baja lehet ezektől az embernek, most ezekre nem emlékszem, talán egyike volt a viszketés... Mert az nem igaz, hogy a tusfürdők nem szárítják a bőrt....

A szappant már nem is tudom miért istenítették. De kipróbálhatod, hogy egy ideig azzal fürdesz.


A leglegnek pedig a kecsketejet tartják. Állítólag patikában lehet kecsketejes tusfürdőt venni, ami jó a bőrnek. Viszont iszonyú drága.

Hát..

2011. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*habzást (nem tudok írni...)
2011. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet valaki a melegre is allergiás, én is viszketek fürdés után csak én a mellkasomon, ott két helyen lesz piros folt, aztán pár perc múlva elmúlik, ha kimegyek a fürdőszobából, és kivétel nélkül mindig előjön!!!
2011. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Allergia a tusfürdőre. Vegyél a patikában tubusos mosakodó szappant, ez nem drága kb 200 Ft és ezzel fürödj.

A kecsketejes szappan valóban jó, de 900 Ft-ba kerül.

2011. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A tusfürdők és a kozmetikumok összetevői közül a Nátrium Lauryl szulfát ami a habzást okozza. A viszketés lehet a viztől is. Ha ott még klórral fertőtlenitik a vizet az is okozhat alergiát !
2011. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!