Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire lehet súlyos, ha...

Mennyire lehet súlyos, ha valakinek nem működik rendesen az egyik szívbillentyűje?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Apukám 65 éve él minden különösebb tünet nélkül születése óta fennálló szívbillentyű-hibával.
2009. ápr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a mitralis prolapsusról van szó, az akkor egy teljesen jó indulatú betegség. Elég gyakori, és sokan élik le úgy a teljes életüket, hogy soha ki nem derül. Nem minden esetben okoz panaszokat és ha nem történik ez ügyben semmilyen kivizsgálás akkor teljesen rejtve maradhat.
2009. ápr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is van szívbillentyű hibám, de az orvosi leírását nem tudom most... kiskoromban derült ki nem is tudom hogy, most 23 vagyok.

Én még soha semmit nem tapasztaltam, de kaptam egy papírt, hogy akármilyen véres beavatkozásnál előtte-utána milyen adag és milyen antibiotikumot kell adni, hogy ne lehessen gyulladást a szívben vagy mi...

De majd babavállalásnál leszek kíváncs, hogy mit fog befolyásolni, remélem semmit.

Nekem egy ismerősőm 26 éves, régóta tudott , hogy van neki ez, mostanában lett egyszer rosszul ez miatt, most vizsgálják, de ő neki azt mondták, hogy mivel az utóbbi időben több mint 10kg-t hízott az gond lehet, mert a szíve azt nem bírja úgy. Szóval minél előbb baba..

2009. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukámról van szó, aki idén lesz 50 éves, és rendkívül sokat dolgozik (még hétvégenként is). Egyszerűen túlhajtja magát. Ritkábban, szokott szúrni a szíve, de azok hamar el is múlnak. Gyógyszerei vannak, amiket szed is rendesen.
2009. ápr. 10. 10:33
 5/5 A kérdező kommentje:
Valamint azt is szeretném még megkérdezni, hogy kevesebb munka mellett egy lazább, aerob jellegű mozgás (pl. kocogás, evezés, túlerőltetés nélkül) tudna-e neki segíteni?
2009. ápr. 10. 10:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!