Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért kell inni, ha úgyis...

Miért kell inni, ha úgyis kipisiljük?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset szoktam inni, csak 1-2 pohár folyadékot. De soha nem éreztem szomjasnak magam. Mivel sok helyen hallottam, hogy ez nem elég, ezért úgy egy hónapja tudatosan figyelek, hogy megigyak naponta kb. 2 liter vizet vagy teát. Azóta mintha a szomjúságot is jobban érezném, tehát nem esik nehezemre inni, sőt, kívánom. Viszont azóta folyamatosan wc-re rohangászok. Azt hittem azért kell inni, mert az ember kiszárad meg ilyenek. Persze, tudom nem maradhat bennem napi 2 liter víz, de akkor miért kell annyit inni? Miért nem elég kevesebb?
2009. márc. 28. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Ásványvizet pisilsz?

A mosógépbe minek engedsz vizet, ha aztán úgyis leengeded?

2009. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szervezeted a kulonbozo anyagcsere termekeket csak megfelelo mennyisegu folyadek kisereteben tudja a szervezetbol a vesen keresztul eltavolitani. Ha keveset iszol, egybol latod, hogy sotetebb a vizeleted, mert nagyobb mennyisegu oldott anyag van benne. Ez jobban megdolgoztatja a vesedet, ami nem tesz jot neki.
2009. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Azért, hogy egészséges maradj. A kiszáradás inkább nyáron a nagy melegben veszélyes, viszont a folyadék viszi ki a szervezeted számára szükségtelen anyagokat, nem csak a veséden keresztül dolgozik, de a belekben is. Ha megfelelő folyadékot viszel be, a szerveid nem lesznek megterhelve, és bírják a strapát, de ha kevés folyadékot viszel be, akkor le is rakódhat a felesleg a belső szerveid falán, egy idő után felgyülemlik, és jön a baj...
2009. márc. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
Ezeken felül pedig nem tudsz olyan hatékonyan koncentrálni, a véred is 'sűrűbb' lesz, lassul a vérkeringésed, és alacsony lesz a vérnyomásod, ami pedig szédülékenységet okoz!
2009. márc. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Én még kiegésziteném azzal,hogy 1-2 pohár folyadék naponta kb 98%-os valószinüséggel előbb utobb vesegörcsöt,roszabb esetben vesehomokat,még rosszabb esetben pedig követ csinál..óvatosan.
2009. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Az optimális folyadék a jó emésztéshez is nélkülözhetetlen. De ha a 2 litert soknak érzed, igyál mondjuk másfél litert - de ne 1-2 pohárral, az nagyon kevés!!! És ne úgy, hogy egyszerre lehúzol fél litert, hanem többször, keveset folyamatosan kortyolgass, úgy szerintem ritkébb és enyhébb lesz a vizelési inger.
2009. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha leveseket eszel, azt is bele számolhatod a folyadék fogyasztásba. Például egy nagyobb tányér leves 400 ml (azaz 4 dl). De a napi másfél liternek azért nem árt, ha megvan. Például azt olvastam, hogy a vér is besűrűsödik, és nem áramlik az ereidben, na nincs elég folyadék a testedben. Nálam fejfájást okozott a folyadékhiány, ugyanúgy voltam mint Te.. Napi 1-2 pohár víz.. Kb. két éve igyekszem 2 litert inni. Sokkal jobb a közérzetem is.
2009. márc. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Aha, és itt miért is kell lepontozgatni?
2009. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ezt en sem tudom, ugy latszik most ez a meno...
2009. márc. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, az összes hasznos, vagy legalább szellemes volt. Bárki is volt lepontozva, nem én tettem...
2009. márc. 28. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!