Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit kezdjek a túl változékony...

Mit kezdjek a túl változékony érzelmemmel?

Figyelt kérdés

Próbálok visszaemlékezni, régen is ilyen voltam e, de nem igazán sikerül.

Az biztos, hogy a változékony hangulatom jelenlegi oka a barátom. Kb két éven át vadul szerettem - voltak ott is kilengésem, de akkor mondjuk fél-egy órát mérgelődtem valamin, aztán megint felemelkedtem a felhők fölé.

Aztán volt egy elég komoly problémánk, és körülbelül háromnegyed éven át a rosszkedv dominált.

Nagyon durván "lent" voltam.

Aztán elkezdtem felengedni. Most egy éve tart ez, amiben vagyok, és nem tudom megmondani, ilyen maradok e már örökké. Pár naponta változik meg gyökeresen a hozzáállásom mindenhez. Hosszabb ideig nagyon jól érzem magam, aztán valami, ami nem lenne nagy dolog, nagyon elszomorít.

Most épp egészen össze vagyok törve. Csak a rosszra tudok gondolni, és nagyon nehezen tudom magam kicibálni ebből. Gondok vannak a családommal meg aprócseprő butaságok, amik mindenkinél. De mások mégsem zárkóznak be a szobájukba, a semmiből előtörő zokogással, hogy igazából közben nem is gondolnak konkrét okra...

Azt hiszem (reméélem), most egy hétig jól fogom magam érezni. De előre félek, mikor jön megint elő a sötét szörnyike, hogy csak rossz dolgokat juttasson eszembe.


Próbálkozom az önszuggesszióval. a Pozitív gondolatok beültetésével. Nehéz.

Mit tehetnék?


2011. júl. 1. 00:33
 1/1 anonim válasza:
100%

Szerintem ami az első és legfontosabb, hogy megbeszéld valakivel a problémáid, mert egyedül nem fogsz tudni ebből kikeveredni! A barátod biztosan tudna segíteni, ha elmondanád neki amit itt nekünk leírtál. Vagy ha vele nem akarsz erről beszélni, akkor mondd el a legjobb barátnődnek. Én például anyukámmal szoktam minden bajomat megbeszélni, bár nem tudom, hogy neked segítene-e mivel írtad, hogy a családoddal is problémáid vannak. Nem mondom, hogy menj pszichológushoz, mert én nem hiszek benne. Hidd el, van kiút a szomorúságból!! Ne gondolj a rosszra, csak a szépre, jóra emlékezz és arra gondolj, hogy hamarosan minden megoldódik, és a jövőben minden rendben lesz! Próbálj meg kikapcsolódni pl.: menj el a barátnőkkel, hallgass sok zenét, sétálj, menj el futni stb. De semmiképp ne zárkózz be a négy fal közé! Hogy jobb közérzeted legyen szedhetsz vitaminokat is, a MgB6 pl. kifejezetten erre való!

Remélem segíthettem.

2011. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!