Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet 17 évesen tüdőtágulatom...

Lehet 17 évesen tüdőtágulatom dohányzástól?

Figyelt kérdés
Napi 6-8 szál másfél éve. Sose volt baj a tüdőmmel és 2-3 hónapja nehezen veszem a levegőt és ingerem van nagyobb levegővételre néha. Nem szükséges bevennem a nagyobb levegőt, de mostmár állandóan van és zavar. Mi lehet ez? Lehet hogy pszihés eredetü a dolog csak? (Kérlek ne azzal gyertek hogy "ha leállnál a cigiről. ", rendes válaszokat akarok, mégha csak találgattok is, köszönöm)
2009. márc. 25. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Menjel el tudoszurore, es a hazidokihoz is, es hagyd abba a cigit! Persze hogy lehet a cigitol a gond.
2009. márc. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Biztos h nem pszichés eredetű, menj el orvoshoz! Lehet hogy a hörgőiddel van valami, járj utána!! És ha lehet neeee cigizz!!
2009. márc. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
persze persze tudom, be is van tervezve, de ettől még nem birom elhinni hogy 17 évesen ennyi (viszonylag kevés) dohányzástól ilyen problémám legyen, mikor élsportoló vagyok és sose vagyok beteg.
2009. márc. 25. 18:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Menj el tüdőszűrésre. Teljesen ingyenes, és beutaló sem kell. Nekem is volt hasonló problémám, én is cigiztem, ráadásul pont olyan intezitással, mint te. A tüdőmnek nem volt baja, de a cigit azóta abbahagytam. Szerintem tényleg hagyd abba te is!!!
2009. márc. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ugyanez miatt hagytam abba a cigit 18 éves koromban! Azóta sem szívom és milyen boldog vagyok!!!!!

Egyszer elromlott anyu kocsija és nekem kellett tolni vagy párszáz métert. (trabant!!! :)) Már előtte is toltam, de akkor nagyon oxigén-hiányom lett és ugyanazt éreztem amit te is írtál. Akkor megijedtem és soha többet nem gyújtottam rá. Nem is éreztem ilyet többet!!!!

Csak akkor tudod meg hogy a cigitől van-e, ha abbahagyod a cigit és megvárod lesz-e ilyen "rohamod".

Sok szerencsét!

2009. márc. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. IGEN, lehet psziches eredetu. Foleg 17 evesen.

2. Tudotagulatnak az eselye ebben a korban, foleg masfel ev cigi utan minimalis. Maximum egy kezdodo, nehezen gyogyulo bronchitised van (horgogyulladas), aminek a gyogyulasahoz a cigi nem eppen jarul hozza.

3. Lehet meg asztma, ezt siman tudja a cigi indukalni.


Menj el tudogondozoba, szures+legzesfunkcio.

2009. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!