Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy cukros vagyok?

Lehet, hogy cukros vagyok?

Figyelt kérdés
Ma elmentem az orvoshoz, mert kell orvosi alkalmassági papír a jogsihoz, és megmérték a vércukorszintet (megszúrták az ujjam hegyét és úgy), és 9,2-t kaptak, pedig 2x is megmérték. Elküldött a doki ilyen pontos vércukor vizsgálatra, vérvételre, stb... de nem vagyok valami nyugodt. Mielőtt elmentem a dokihoz, ettem fél órával 2 szendvicset, és ennyi, szóval nem tudom mi miatt lehet. De most, hogy gondolkodtam rajta, lehet hogy emiatt romlik a szemem, meg voltam állandóan fáradt, meg nehezen aludtam? Én biztos, hogy nem fogom szurkálni magam egy életen keresztül... 17/F
2011. jún. 14. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Vércukrot éhgyomorra szokás mérni, nem tudom, ezt miért nem tudják a rendelőben. Enni/inni csak a terheléses mérés előtt kell, de az más, téged valószínű olyanra fognak majd küldeni.

Amúgy okoz szemromlást, alvásproblémát nem, csak annyit, hogy állandóan szomjas vagy - sokat iszol - sokat jársz wc-re, éjjelente többször is felébredsz pisilni.


Azt, hogy szurkálod-e magad, nem te döntöd el, ha baj van, nincs választásod, hacsak nem akarsz meghalni, de még az sem olyan egyszerű, mert először nyomorékká válsz és csak utána halsz bele.


De amíg nincs eredményed, ne találgass.

2011. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szurkálni nem is kell ugyanis több fokozata van a cukorbetegségnek. Az elsőnél nem is kell semmilyen orvosság mert helyes diétával kordában lehet tartani. Ha itt figyel valaki akkor tarthatja ezt a vonalat. Másodiknál már szájon át bevehető tablettával szabályozzák. Harmadik típusbak kell csak szúrni. Te még szerintem az elsőben vagy.
2011. jún. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sokszor szomjas, és pisilni se megyek ki sokszor. Reménykedek, hogy nem vagyok az, de ha mégis akkor meg nem tudom mi lesz, de én tuti nem fogok egy életen át szenvedni...
2011. jún. 14. 13:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Hidd el ha nem figyelsz jobban magadra akkor viszont ez lesz a vége! Egy kicsit magas volt a cukrod, de ez még nem feltétlenül jelentheti azt hogy cukorbeteg vagy. A tünetei lehetnek a száradás, vizelési inger, görcsök, homályos látás, nehezen gyógyuló sebek.

Szurkálni meg a legvégső esetben kell, de mivel úgy tűnik nincsenek komoly tünetek, lehet hogy nem is cukros vagy, ha pedig csak kezdetleges akkor ezt még lehet kezelni. De várd meg a vizsgálatok eredményét az többet fog mondani!

2011. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!