Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitöl zsibbadhat a szám jobb...

Mitöl zsibbadhat a szám jobb oldala?

Figyelt kérdés
Egyideje észre vettem hogy kezd zsibbadni a szám mintha a foghuzás elött beadják az injekciot és egy kicsit hatni kezd .Ezt a szájpadlásomon is kicsit érzem. Mitöl lehet? Orvosnál még nem voltam vele.
2011. jún. 14. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ételallergia, stressz, idegeskedés...ilyesmiktől is lehet.
2011. jún. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is volt ilyen kb. fél éve. 1-2 nap zsibbadás után (furcsa volt, hogy csak az egyik oldal) néhány óra alatt lebénult a fél arcom. Kb. 1 hónap alatt tudták helyrehozni, szerencsére ma már nyoma sem látszik. Figyelgesd magad a tükörben, grimaszolj, és ha észreveszed, hogy az egyik fél kicsit is bénultabb (nem húzódik annyira a szád stb.) azonnal doki.
2011. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, neked mitől lehet, de én epilepsziás voltam, vagyok (10 éve tünetmentes, gyógyszer nélkül, de enyhe rosszullétek szoktak lenni, de már tudom kontrollálni), és nekem roham előtt jelentkezett sokszor 1-2 órával. Folyamatosan és egyre jobban zsibbadt a szájüregem jobb oldala, majd egyszer csak rám tört a roham.


Fordulj vele orvoshoz, lehet, hogy csak izomfáradság, vagy becsípődés okozza, esetleg elaludtad, de az is lehet, hogy szervi, idegi problémára utal. Sok dolgot jelenthet, de lehet, hogy semmi komoly probléma. Jobb azért kivizsgálni.

2011. jún. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a mai napig is zsibbad néha, de kizárólag este, lefekvés után, elalvás előtt, amikor a napom fizikailag vagy szellemileg nagyon megterhelő volt. Tanár vagyok, ezért szellemileg néha lefáradok, ugyanakkor nagy kertünk is van, így sokszor fizikailag is. Ez a lehetséges roham első jele, ilyenkor felkelek, iszom, eszem valamit, vagy sétálok egyet a levegőn, olvasok, lefoglalom a gondolataimat, és akkor minden oké. Orvos szerint ez már életem végéig így marad. Az arcon jobb oldala egyébként egy picit bénább, mint a másik, de ez a mindennapokban észrevehetetlen, nem vészes. Háziorvost, neurológust mindenképp ajánlom, hogy keresd fel, és nem ártana egy ilyen reflexvizsgálat sem. De allergia is lehet akár.
2011. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
idegrendszeri megbetegedések is okozhatják, mint pl a sclerosis multiplex, ami autoimmun betegség is. az okozhat zsibbadást, bénulást a test különböző pontjain, de a végtagoknál gyakoribb. én csak erről tudok, a többi betegséget nem ismerem
2011. jún. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen mostanában,nekem ilyen bizsergés szerü.

Én elmentem a háziorvoshoz,de különösebben nem foglalkozott vele.Azt mondta idegi okok miatt lehet.Én mivel szorongok,erre fogtam.

2011. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
0%

Nem kéne annyit orálozni emberek.XD

18/F

2011. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

előttem a gyerek mekkora paraszt

neked lenne ilyen te gyökér és ha lebénulnál nem lenne kedved ilyennel viccelődi

ahelyett h ilyeneket irkálsz menj egy kutyához és "orálozd"

tuskó gyökér

2012. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!