Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Banán! Most egészséges, vagy...

Banán! Most egészséges, vagy nem? Hízlal, vagy sem. Fogja a széklelet, vagy hajtja?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 10:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges,tele van többek között káliummal,magnéziummal.Ha csak azt eszed(mértékkel)nem hízlal.Más ételek mellett esetleg.Egyeseknek fogja a székletet,másoknak hajtja,az enyémmel semmit nem csinál.
2011. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, ment a pont.
2011. jún. 7. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Banán cirka negyede szénhidrát, fehérjét és rostot csak elvétve tartalmaz, tehát hízlal. Ha az étrended amúgy kevés szénhidrátot és kevés zsírt tartalmaz, akkor egy-egy banán néha nem okoz katasztrófát. Ha edzés után lelöksz egy banánturmixot, az pótolja az elhasznált energiát. (Fehérjepótlásra is szükség van, arra pedig a banán alkalmatlan) Szerintem a banán óvatosan, de beilleszthető a fogyókúrába, főleg akkor, ha a fogyókúrában a mozgás dominál, nem a diéta. (legeredményesebb a diéta+mozgás)

Hogy általában fogja vay hajtja a székletet, azt nem tudom. Saját tapasztalat: Ha rámtör a dili, és nagyon sok banánt zabálok, akkor nincs székletem másnap reggel. Ha normálisan ezsek, ahogy szoktam, és csak tízóraira eszek egy-két banánt (vagy banán-alma turmixot, banán yoghurt turmixot) akkor semmi hatása sincs.

Másnak lehetnek más tapasztalatai.

2011. jún. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első: A mértékkel, az nagyon fontos :)

Én elég nehezen tudok banán esetében mértéket tartani. Finom, és nagyon könnyen eltűnik a bendőmben akár 5-6 darab is, és az már elé durva kalóriamennyiség egy étkezésre. abban tökéletesen igazad van, hogy a banán egészséges, de szerintem kőkemény energia-bomba, tehát a bevitt kalória csökkentésén alapuló diétákba elé nehéz beilleszteni. Viszont azok, akik a banánt kikiáltják egyértelmű ellenségnek, azok tévednek.

2011. jún. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!