Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogyan kezeljem...

Mit tegyek, hogyan kezeljem kisfiam nagyon súlyos körömágygyulladását?

Figyelt kérdés

Kisfiamnak nagyon durván be van gyulladva mind a kettő nagylábujja. Nagy, vörös, gondolom fájhat és lüktethet is neki, de még kicsi, nem tud beszélni, így nem tudja elmondani. Annyira sajnálom szegényt. Hogyan kezeljem? Kihez forduljak? Mit tegyek? Tud valaki segíteni?

Köszi előre is!


2011. máj. 15. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia. Egy gyógypedikűröshöz kéne elvinned, aki szépen kivágja a vadhúst, ami a gyulladást okozza. Benőtt a körme? Vagy nagyon bevágtad neki a köröm sarkánál? Mert akkor szokott ilyesmi előfordulni. Jobbulást neki!
2011. máj. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a gyerekorvost, hogy mit javasol.
2011. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kamillás vagy körömvirágos borogatást tehetsz rá elsôsegélyként (mondjuk vattára egy erôs teafôzet, rá dupla zokni és gyakran cseréld) + pl. Nurophen a fájdalomra. De ma mindenképp mutasd meg a gyerekorvosnak. Lehet, hogy továbbküld sebészetre vagy bôrgyógyászatra.
2011. máj. 16. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Betadinba ,vagy jódba áztass be egy vékonyka gézdarabot és azt sodord össze és csúsztasd be a köröm és a bőr közé, a körömvég alá. Így az éles köröm nem ér hozzá a gyulladt bőrrészhez és le tud nőni. Ha sikerült alátenned, szórj rá hintőport és kösd be jó 1 napra, mindig csak este cserélj kötést. Így megmenekülhetsz, egy körmöskönyvben olvastam először és nekem is jó volt. 4 nap után begyógyult a sebem.
2011. máj. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Beszéltem gyerekorvossal, elküldött minket sebészhez.


Köszi még egyszer!

2011. máj. 16. 12:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!