Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon sokat iszok mostanában,...

Nagyon sokat iszok mostanában, lehet ez okozza a puffadást?

Figyelt kérdés

Főleg teákat és limonádét. Egy nap megiszok minimum 3-4 litert, és van, hogy 5 percenként menni kell pisilni. Ezzel nincs is baj, mert természetes, de észrevettem, hogy egy ideje teljesen fel vagyok puffadva, főleg közvetlenül köldök alatt. Lehet a sok innivalónak köszönhető? És ha megnyomom ott a hasamat, egyből rám jön a pisilhetnék. Rossz hatással lehet ez a sok ivás a pajzsmirigyműködésemre vagy vércukromra, vagy lehet valaminek a jele, hogy ennyit iszok?

22/L


2011. máj. 14. 14:53
 1/5 anonim válasza:

Szerintem hülyeség, hogy ennyi folyadékot meg kell inni.

Ha egész nap kemény fizikai munkát végzel akkor igen. De ha csak ülsz, és még nincs is meleg akkor fölösleges 4 liter vizet meginnod, 2 is elég. Bőven. Én sem iszok annál többet és még így is félóránként pisilek.

2011. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Egyébként igen, okozhatja a puffadást és ha a teában vagy a limonádéban sok cukor van az természetesen megemeli a vércukorszintedet is.
2011. máj. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azért iszok ennyit, mert kell vagy kellene, hanem egyszerűen ennyit esik jól inni. Ha kevesebbet iszok, iszonyúan szomjazok. Reggelente is úgy ébredek, hogy száraz az egész szám, torkom és rohanok azonnal inni.
2011. máj. 14. 16:00
 4/5 anonim válasza:
Reggelente szerintem mindenki úgy ébred, de ha ennyire úgy érzed, hogy ki vagy száradva akkor inkább az lehet a probléma.
2011. máj. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mivel még senki nem vetette fel, pedig ilyen problémáknál szinte rutinválasz.

Mindenképpen csináltass egy vérképet, mivel cukorbetegségnek is lehet tünete.

2011. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!