Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan gyógyitható az erithema...

Hogyan gyógyitható az erithema nodosum?

Figyelt kérdés
Én ebben a ritka bőrbetegségben szenvedek évek óta. Csomós a lábom és piros foltos. Most már dagad is. Sajnos eredménytelenül kezelték idáig. Hova lehetne ezügyben fordulni?
2009. márc. 7. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Amit talàltam, talàn segit:

A betegség allergiás reakción alapul, melyet baktériumok, vírusok, gyógyszerek vagy tumorok váltanak ki. Legtöbbször torokgyulladást okozó baktériumok váltják ki a bőrben lévő erek gyulladását, de TBC vagy sarcoidosis is okozhatja a tüneteket.

Fontos a kivizsgálás

Nagyon fontos a kiváltó ok kiderítése, a betegeket gondosan ki kell vizsgálni. A kivizsgálás vérvételekből, fül-orr-gégészeti, fogászati vizsgálatból áll, illetve el kell végezni a mellkasröntgen vizsgálatot is.

A kivizsgálás részét képezi még az úgynevezett Mantoux-próba, mely a TBC-t kizárhatja és a sarcoidosis jelenlétét alátámaszthatja. A kiváltó ok felkutatása után célzott kezelést kell végezni.


Az erythema nodosum kezelése

Ha baktériumgóc okozza a gyulladást, akkor célzott antibiotikumot kell adni, ha TBC vagy sarcoidosis áll a háttérben, akkor specifikus, több hónapig tartó kombinált terápiát kell kapni a betegnek.


Amennyiben gyógyszer váltja ki az érgyulladást, akkor a felmerülő gyógyszert abba kell hagyni. Tumoros eredet esetén a daganat eltávolítása, kemoterápiája segíthet a tünetek visszafejlődésében. A kiváltó ok megszüntetését követően a tünetek 4-6 hét alatt heg nélkül gyógyulnak, a betegség viszonylag ritkán recidívál [áll vissza eredeti vagy rosszabb állapotra].


(forràs: webbeteg)

2009. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már egy csomó antibiotikumot beszedtem, meg a leirt vizsgálatok is megvoltak, de semmit sem találtak. Ezért nem tudom, hogy mitévő legyek, hová forduljak.
2009. márc. 8. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Ujbol én vagyok :)

Ha mindezen vizsgàlatok ellenére is minden negativ, akkor nem tudom...Bàr nem vagyok orvos:)..Talàn azt meg lehetne probàlni, nem tudom hol élsz, hogy a hàziorvossal, ( kezeloorvossal?)megbeszélni, hogy kérjen egy idopontot egy nagy kilinika ( SOTE,Szeged, Pécs, Debrecen)borgyogyàszatàra és egy ottani professzor is megnézzen...

2009. márc. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jézusom!:O évek óta tart?? nekem 2 hónapig tartott, de az is szörnyű volt..:S egyébként én Xyzal-t szedtem rá, és nem mászkáltam szinte egyáltalán addig.

16/L

2010. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!