Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A vérnyomás és a szív összefüg...

A vérnyomás és a szív összefügg egymással? Ha jó a vérnyomásom, akkor elvileg a szívem is jól müködik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
37
2011. márc. 24. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez ennél sokkal bonyolultabb kérdés. A magasvérnyomás-betegség hosszú távon tönkreteszi a szívet, talán ez már lassan átment a köztudatba is. Az alacsony vérnyomást, ha az a szív "hibájából" (erőtlenségéből) alakul ki, kardiogén sokknak hívják, és az esetek többségében nem a hosszú élet titka. A vérnyomás önmagában nem mond eleget a keringés állapotáról, mert a szervezet sokáig kompenzál (extrém esetben a normálisnál jóval kisebb perctérfogat mellett - ez azt jelenti, hogy percenként mennyi vért pörget meg a szív - normális vérnyomás lehet, azon az áron, hogy jóformán csak a szív, az agy, és a mellékvesék jutnak vérhez: ezt hívják centralizált keringésnek, és egészen nyilvánvalóan nem egy hosszútávon is fenntartható állapot). Ha a saját vagy hozzátartozód egészségével kapcsolatban van konkrét kérdésed, azt javaslom, hogy a kezelőorvost kérdezd meg, mert egy arctalan netes fórumon csak általánosságokat tudhatsz meg (és azt sem mindig szakmailag hibátlan formában).
2011. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm.Valószinü hogy a szorongás miatt,szúrkál sokat a szivem,de a vérnyomásom jó ezért kérdeztem.Ekg vizsgálatom volt már.
2011. márc. 24. 20:48
 5/6 anonim válasza:
Nekem is volt van is problémám a szívemmel...sokszor mintha félreverne,és akkor úgy minden ok nélkül átfut rajtam valami fel az agyamig,de kivizsgálták EKG, Holter,UH minden tökéletes a vérnyomásom picit alacsony ,de nem vészes! Állítólag a vegetetív idegrendszer csinálja valószínű nálad is ez lehet vagy még a túlzott sresszt tudnám mondani,de megéri kivizsgáltatni mint ahoy azt én tettem! Remélem tudtam segíteni
2011. ápr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!2 napja voltam megint ekg-n,mellkasvizsgálaton,a doki szerint pánik,vagy a hátam miatt fájdogál a mellkasom.

Kérdeztem,a vérnyomás annyira nem mutatja a sziv állapotát.

2011. ápr. 2. 07:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!