Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy lehet kideríteni az...

Hogy lehet kideríteni az ekcéma kiváltó okát?

Figyelt kérdés
Bőrallergia vizsgálat megvolt és negatív lett. Mégis az egész arcom ekcémás. Milyen vizsgálatokkal lehet erre rájönni, hogy mi váltja ki? Nem szeretném egész életemben a szteridos vackokkal kenni a bőröm :(
2011. márc. 16. 23:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Speciális vérvétellel.Bőrgyógyászaton kaptam beutalót a szegedi Bőrklinikára.Az ottani allergológiai szakrendelésen végezték a legkomolyabb vizsgálatokat. De már itthon is többször vettek vért sokféle allergénre.
2011. márc. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

vérvételen is voltam, azt mondta a doki, hogy a légúti allergia jelei mutatkoztak, nem az ekcémáé. lehet légúti dologtól is az ekcéma?

2011. márc. 17. 07:19
 3/4 A kérdező kommentje:
ja még annyit, hogy 23 éves vagyok és eddig nem volt vele gondom, most januárban jött elő először, de nagyon csúnyán :S
2011. márc. 17. 07:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy sehogy. Van, akinél (feltételezhetően) stressz miatt jön ki, de biztosat csak akkor tudnak mondani, ha kontakt után jön ki. Mindenesetre próbáld, amit az első írt, elhiszem, hogy nem kellemes, nekem a kezemen és a szemhájamon van. :S Lehet, hogy valami, ami a levegőben van, ha sokat vagy szmogos, vagy egyéb módon szennyezett környezetben...
2011. márc. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!