Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » S. O. S Mit csináljak az...

S. O. S Mit csináljak az ágyneműkkel meg a plédekkel ha fejtetűsek (vagyunk) voltunk?!? Valoszinű a kislányom hozta haza az óviból és csak most vettem neki észre a hajunkat már lekezeltük.

Figyelt kérdés
Este beáztattam vagyis inkább késő délután domestosos vízbe amit forró vízzel leöntöttem és másnap gépbe ecettel kimosom meg még mosogélel(tomi-val) az ugy jó lesz a nagy takarókkal mit csináljak amit el sem birna a mosogép?? Ha elviszem tisztítóba vagy nem tudom. Mit csináljak????SEGÍTSETEK IDEGROHAMOT KAPOK!!!
2010. dec. 26. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
mínusz fokok vannak, tedd ki a teraszra, akkor kifagynak...
2010. dec. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legjobb fertőtlenítés amúgy az, ha kivasalod ;) Nem kell semmi extra dolog. Ki kell mosni mosóporral, aztán kivasalni. Ennyi. :)
2011. jan. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mink hasonlóképpen jártunk. Az oviból hozták haza a fiuk. Tudom, az asszony is sokat mosott utána. A plédekkel nem tudom, mit csinált, de jó ötlet a hidegben tartás, netán rovarirtóval való beszórás ( csak arra vigyázz, nehogy rád ugráljanak vissza)
2011. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A fejtetű nem tud ugrani, nem bolha, csak mászni tud.

Az újrafertőződés megakadályozása:

A tetvek megtalálhatók az ágyneműben, ruházaton, plüss játékokon, fésűn, bútorhuzaton stb. Ha az itt található tetveket nem távolítja el, akkor rövid időn belül az egész család, vagy az egész gyerek-csoport ismét tetves lesz.


Pár használható Tipp:

•Kimosni minden ruhát, ágyneműt, kabátot, sálat, plüss állatot, minimum 60°C-on.

•Ami nem mosható, vagy nem ilyen magas hőmérsékleten, azt egy zárható nejlon zsákba tegyük, és tartsuk ott 1 hétig, vagy fagyasszuk le a fagyasztóban néhány napra nejlonzacskóban.

•Mikrózzuk a holmikat egy-egy percig

•A bútorokat, amelyeken bútorhuzat van, alaposan porszívózzuk ki, ha tudjuk atkamentesítő porszívóval. (bérelhető, kölcsönözhető is!)


A fésűket és keféket tetvetleníthetjük a következő módokon:

•Helyezzük őket egy órára egy tetűirtó folyadékba, vagy fertőtlenítsük őket alkohollal

•Mossuk el őket mosogatógépben, esetleg kézzel (kesztyűben) 60 °C-on.

•Tegyük be őket 30 percre a forró szárítógépbe.

•Tegyük be egy percre a mikrohullámú sütőbe – ez a leggyorsabb és legtisztább mód

•Dobjuk ki a fésűket és vegyünk újakat – néha amúgy is jót tesz egy kis változatosság. (Különösen az óvodai – iskolai fésűket kell cserélni ilyenkor, amit a gyerekek néha cserélgetnek!)

2011. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!