Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha egy estére krumplit teszek...

Ha egy estére krumplit teszek az ujjamra és másnap reggel meg pöccintem tényleg eltörik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az ecetnél igaz!!
2010. dec. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez biztos?
2010. dec. 13. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, de igaz,hogy ha ecetbe áztatja valaki a karját egy napig, akkor beszívódhat annyira,hogy kivonja a csontból valamennyire a kálciumot..nem tudom..az tuti, ha csontot raksz ecetbe, másnap meg tudod úgy hajlítani,mint ha gumi lenne. kivonja kálciumot.8-os biológia óra. Szerintem a kéz, vagy ujj, nem fog eltörni ettől.
2010. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én 10. osztályos vagyok de erről még nem hallottam
2010. dec. 13. 21:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Najó de az ecet az csíp. Abba nemtom hogy lehet beáztatni a karodat. Én akváriumot szoktam vele takarítani, bár töményen nyomom az üvegre, mert a vízkövet jól leszedi, de elég ha 2 percig van a bőrömön, az olyan savas, hogy ha nem mosnám le a kezemről, még 1 perc mulva ordítanék.
2010. dec. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én erről még nem hallottam...

Vegyész vagyok, és a hidrogén-fluorid az a vegyület, ami bőrrel érintkezve nem igazán mar, inkább egyre mélyebbre hatol, és megtámadja a csöntszövetet, és reagál vele, tehát szövetkárosodást okoz. De az ecet nem tartalmaz ilyet, úgyhogy nem tudom. Az is lehet, hogy tényleg van ilyen, csak én nem hallottam róla. Egyébként az ecetsav csak forralás közben reagál kalciummal.

2010. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!