Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hernia Disci L. IV-V. Doscopat...

Hernia Disci L. IV-V. Doscopathia et protrusió disci L. V-S. I. Ez egy diagnózis. Magyarul pontosan?

Figyelt kérdés
A lábaimba, de főleg a balba sugárzik a fájdalom, 4 hete Alig tudok járni a fájdalomtól. Mit tudtok erről az állapotról? Köszönöm előre is.
2010. dec. 9. 13:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A hernia disci porckorongsérvet jelent. Az L. IV-V azt jelenti, hogy a lumbalis (ágyéki) 4--5. csogolya közötti porckorongot érinti. A második részt nem tudom pontosan, de az is vmi porckoronggal kapcsolatos dolog. Az L V-S I a lumbalis ötös és a sacralis egyes csigolyát jelenti (illetve az azok között lévő porckorongról van szó).
2010. dec. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És mi az ami a lábfájást okozza?
2010. dec. 9. 14:13
 3/15 A kérdező kommentje:
Dr DAV! Nem vagy a környéken?
2010. dec. 9. 14:24
 4/15 anonim ***** válasza:
Az okozza a lábfájást, hogy a porckorongsérv nyomja az idegeket.
2010. dec. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És szerintetek ez elmúlik, vagy müteni kell? Azt nem szeretném. Szakorvos még nem látta a leletet. Nagyon megerőltettem magam 3 hete. Konkrétan l hét alatt 300 emeletet tettem meg, régi házban. Nem vagyok fiatal, és tulsulyom is van. Főnököm a szó szoros értelmében megszakitott, hiába könyörögtem segitségért. Mikor végeztem a kiadott melóval, már alig tudtam lábra állni, és ez a lelet ma lett kész. Bocs. de kijött belőlem.
2010. dec. 9. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:
Neurológus lásson mielőbb, ez fontos.
2010. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt, de a bal lábam teljesen lebénult. Kemény felületen fekvés után 2 hét alatt lábra álltam, 6 hét után teljesen visszahúzódott. Bár rég volt, mondjuk 17 voltam akkor még csak. Azóta is kemény matracon fekszem, vendégségben alvás után mindig 3-4 napos hátfájásom van.. De műteni szerencsére nem kellett.
2010. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. mentek a pontok.
2010. dec. 9. 16:49
 9/15 anonim ***** válasza:
A dicopathia egyszerűen a porckorong bármilyen betegsége, et=és, a protrusio pedig kidülledés.
2010. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. A lábad azért fájhat, mert a nervus ischiadicus, azaz az ülőideg, ami a lábadból továbbítja az érzeteket, pont az LIV.-LV. csigolyánál lép be a gerincbe, az érintett területen, tehát nyomhatja a sérv. A kidülledésre meg csak tippelni tudok, de alighanem egy sérvmegelőző állapotot jelent (már dülledt, de még nem kifejlett sérv), vagyis mondjuk a következő ilyen melónál fog ott is kiszakadni. Valószínűleg szüneteltetned kéne az efféle fizikai melókat, én ezt tenném a helyedben, de ha nagyon muszáj, talán egy fűzővel csökkentheted a kockázatot, erről azonban kérdezd meg az orvost. Másrészt viszont akár perelheted is a munkahelyedet, ha rákényszerítettek erre a munkára, és ez lett belőle....


Gyógymasszőr

2010. dec. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!