Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már egy ideje SERTRALIN-ratiop...

Delavega kérdése:

Már egy ideje SERTRALIN-ratiopharm 50 mg filmtablettát szedek, viszont mostanában azt vettem észre magamon hogy fáradtabb vagyok? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
...., dekoncentráltabb, hiába alszok jól mégis fáradtan kelek föl, semmihez sincs olyan nagy kedvem..voltam vérvételen vizsgálat stb ahol kiderült hogy magas a prolaktin szintem, emiatt elkel majd mennem mr vizsgálatra, a kérdésem az: hogy ezek a tünetek lehetnek a gyógyszer mellékhatásai? mert őszintén megmondom, mostmár rohadtul megszeretnék szabadulni a tünetektől mert hát zavar..... a válaszokat leőre is köszönöm
2010. nov. 29. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
valoszinu a gyogyszer miatt van. Ugyszinten a prolactin szint emelkedese is. En azt tudom tanacsolni, hogy turelemmel vard ki a hatasat. Ezenkivul, hogy javits a rossz kozerzeteden es minden mas rossz dolgon ami miatt szeded, probalj meg tarsasagba jarni ha vannak barataid akikkel jol erzed magad. Esetleg beszeld ki magadbol ami miatt szeded. (de csak olyannak mondd el akiben megbizhatsz...sokan nem tudjak megerteni az ilyen helyzeteket)Sajat tapasztalatom szerint viszont a legjobban a munkaterapia valt be. Sokat dolgoztam, lefoglaltam teljesen a gondolataimat, szorongasaimat. Sokat jartam setalni mert szeretem a termeszetet, az esot.Mindez segitett. Es ha van aki melletted all es szamithatsz ra akkor sikerul. Nagyon sok jot kivanok neked es minel hamarabbi gyogyulast
2010. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! én is erre gyanakodtam, mástól nem lehet magas a prolactin szintem nem? pl kérdés: hogy ha abba hagyom a gyógyszert, akkor elmúlnak a tünetek is? vagy erről csak fokozatosan lehet abba hagyni mert, jönnek a hiányok? most is, hiába aludtam ki jól magam, még is fárattnak érzem magam..
2010. dec. 1. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos a gyogyszertol van. Fel a fejjel!! Gondolj arra, hogy nagyon sokan szenvednek ilyen olyan pszihes betegsegekben csak nem tudjuk mert mindenki titkolja hiszen ugy eltudjak itelni az emberek. Pedig kis segitseggel annyi mindent meglehetne oldani. Holnap megprobalok tobbet irni most lekell fektessem kislanyomat. kivanok jo ejszakat neked!!!
2010. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A prolaktin szint biztos a gyogyszertol magasabb. Es amiatt vagy faradt is. nem tudom milyen tunetekre gondoltal...a mellekhatasokra vagy amiert kezelnek? A mellekhatasok megszunnek ha abbahagyod a szedeset, de nem szabad abbahagyni. Csak amikor ugy latja az orvos. tovabbra is biztatlak, hogy nemsokara helyrejossz es minden rendben lesz. Tobb mint biztos annyi szepet es jot rejteget szamodra is az elet, hogy mar csak azert is megeri helyre jonni. Nem eri meg semmiert sem szorongani, bankodni stb. Hiszen olyan rovid az elet, meg kell probalni minden egyes pillanatat kihasznalni. Ha egyedul vagy, gondolj arra, hogy valahol letezik valaki aki alig varja, hogy megismerkedjetek. Kivanok minden jot neked. Ha kedved van irj
2010. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!