Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » MBT cipő. Kinek segített már?

MBT cipő. Kinek segített már?

Figyelt kérdés

Segített-e valakinek rossz tartás, hátfájás, derékfájás enyhítésében ill.

ha igen az olcsóbb másolat jó lehet erre a célra?


2010. nov. 22. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak annyit szeretnék mondani róla, hogy a mai napig nem bizonyították be, hogy ér-e egyáltalán valamit. A lábfej lépés közbeni mozgása, teljesen eltér, attól,amit ez a cipő eredményez és az biztos,hogy nem lehet több tízezer év evolúcióját semmissé tenni. Nem véletlenül ilyen a csontok kialakítása. Anyukám is akart ilyen cipőt és az ortopéd orvos gyorsan le is beszélte róla, gondolom nem véletlenül.

Ha pedig olyan jó lenne, akkor a NIke gyárban ezzel kísérleteznének, nem azzal,hogy olyan anyagokat fejlesztenek ki, amire ha 20 méter magasból leejtenek egy tojást, semmi baja sem lesz.Valószínűleg azok sem látnak értelmet ebben.

De saját döntésed, biztos sok embernek használt valamit.

2010. nov. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nekem és sok ismerősömnek sokat segített bizonyos problémák megoldásában, viszont más dologban meg kifejezetten ártott. Jelenleg nem tudom hordani. A helyedben konzultálnék több szakemberrel, és után ahoznék egy döntést.
2010. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Piperin válasza:

A térdemben erős a porckopás, az miatt szeretnék MBT cipőt. A fájdalom miatt a testem korrigál a tartásomon és ez miatt már a derekam is egyre jobban fáj. Az MBT leírásában azt olvastam, hogy a talp miatti instabilitás rákényszeríti a testet egy kiegyensúlyozottabb tartásra - legalább a két láb között kiegyenlíti terhelést - és megerősíti a sok-sok tartóizmot, ami csökkent(het)i a fájdalmat.

Örülnék megosztott tapasztalatnak, kinek miben segített?

2/2 hozzászólásában kifejezetten ártott valamiben: vajon miben árthat?

2022. okt. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!