Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tenyleg epilepszias voltam?

Tenyleg epilepszias voltam?

Figyelt kérdés

szoval nekem nem volt rohamom. az egyetlen dolog amibol ezt diagnosztizaltak az a z volt, hogy gyerekkoromban kb8-9 evesen felsirtam ejszakankent es edesanyamert kialtottam. gonolao a masik az hogy a testveremnek az vona(volt) mivel o is tunetmentes pedig 8-9 eve semmien kezelest nem kap. szoval kb 10 eves koromtol szedtem bogyokat 2-3evig naponta ketszer es csinaltak a fejemrol olyan izzet :). EEG vagy nem tudom h hogy nevezik. minden 2-3 havonta jartunk orvoshoz. aztan 18 evesen viszamentunk hogy vegyenek ki a nyilvantartasbol(ekkor mar 3 eve nem szedtem gyogyszer) es akkor azt mondta hogy ez lehet hogy nem is volt az. mondanom sem kell hogy felhaborito volt. most 22 vagyok es semmi problemam.

Szoval tenleg az volt?


2010. nov. 12. 16:37
 1/6 Dr. Dav ***** válasza:
Lehet, hogy epilepsziás volt, a gyermekkori epilepszia az esetek nem elhanyagolható részében magától eltűnik.
2010. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
szoval akkor ertelmetlen volt kezelesekre jarni?
2010. nov. 12. 18:06
 3/6 Dr. Dav ***** válasza:
Nem. Nem tudhatták, hogy elmúlik-e magától. Másrészt pedig az epilepszia kezelése tüneti kezelés.
2010. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
bocsanat. de ez mit jelent?
2010. nov. 12. 18:51
 5/6 Dr. Dav ***** válasza:

A tüneti kezelés azt jelenti, hogy az epilepszia kezelése a rohamokat akadályozza meg; és nem meggyógyítja azokat a zavarokat, amik okozzák az epilepsziát. Ez nem jelenti azt, hogy rossz ez a fajta kezelés, csak azt, hogy a kezelés abbahagyása után, ha a betegség még mindig fennáll, a tünetek visszatérnek; ha pedig a betegség a gyógyszeres kezelés alatt elmúlt, azt nem a gyógyszer okozta.

Üdv.

2010. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom
2010. nov. 13. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!