Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cataflam és alkohol?

Cataflam és alkohol?

Figyelt kérdés
Brutálisan elkezdett fájni a fogam (vagy a fülem vagy arcüregem, mert az összes jobb oldali fogam úgy fájt hogy ordítottam). Először gondoltam elzsibbasztom pálinkával, azt tartottam rajta egy percig, de hiába … nem nyeltem le, kiköptem majd gyorsan bevettem 50mg Cataflam. Na most nem nyeltem le a pálinkát, de kis mérték biztosan maradt a számban. Ez fél órája volt, a nagy fájdalommal lefeküdtem és mikor enyhült elszenderültem 10 percet, most keltem fel. Okozhat gondot ilyen kis mennyiségű alkohol a Cataflam mellett?

okt. 16. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem
okt. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"Először gondoltam elzsibbasztom pálinkával"

Ez egy tévhit szerintem, az alkohol értágító hatása még fokozhatja is a fájdalmat.

Amit a filmekben látsz, hogy összevarrják a sebet vagy hasonlók, de előtte elbódítja magát egy nagy adag alkohollal, az le is megy a gyomorba és az agyadra hat.

Vagy lokálisan fertőtlenítőként.

okt. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi nektek. Volt már olyan, hogy fájt a fogam és hatott a pálinka. Nemrég volt sebészi eltávolításom és két tömésem is, egy rossz fogam van még az érintett oldalon. Azt ma kellett volna tömni, de nem mentem, mert benyaltam valami vírust (enyhe láz, köhögés, torokfájás, orrdugulás stb). És ma már kétszer volt gyakorlatilag roham szerűen ilyen hirtelen fellépő brutális fájdalom. Nem tudom eldönteni, hogy valamelyik fogamból ered, vagy a fülemből, esetleg arcüreggyulladás. Gyakorlatilag az összes jobb oldali / hátsó fogam és a szem fogam is fájt, az arc csont is a fülemig, de a legnagyobb fájdalmat mégis a fogaim környékén éreztem.
okt. 16. 16:39
 4/4 anonim ***** válasza:
En hazilag szegfűszeget tinkturat szoktam csinálni, az rendbe szokta rakni
okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!