Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Féléves babával nincs időm...

Féléves babával nincs időm semmire mikor lesz ez jobb?

Figyelt kérdés

Ha fent van végig azt igényli, hogy kézben legyen, aludni alig alszik, azt is csak rajtam tud nappal

Úgy érzem semmire nincs idom, főzni se, enni se, úgy nézek ki mint egy hajléktalan, úszik a ház semmi segitsegem mikor lesz ez jobb? Imádom a gyerekemet, mindent megteszek érte de lelkileg nagyon megterhelő



tegnap 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha bölcsődébe megy kb.

Én is úgy főztem, hogy a csípőmön ült a gyerek, másik kezemben a fakanál.

Próbáltam a konyhában mobil járókába tenni. Ott ordított és dobált engem a játékaival:), hogy vegyem ki.

Ha zuhanyoztam és a fürdőbe tettem a járókát, ugyanez.

Ez még egy darabig így lesz.

tegnap 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van idod enni, csak meg kell szoknod, hogy mostantol a gyerekkel kell egyutt csinalni mindent.

Igen, enni is. Millioszor ettem mar fel kezzel, mikozben a masikban ot fogtam. Vagy epp amikor mar ment a hozzataplalas, 2 kanal kozott, amit a babanak adtam, ettem en is.


Ez ilyen. Ezt kell mostantol megszokni, hogy mindent vele/mellette kell csinalni, de bele fogsz jonni! Csak ne vagyj arra, ami regen volt, hogy megszakitas nelkul nyugodtan tudsz takaritani, fozni, enni, mert ilyen egy darabig biztos nem lesz :DD

Es persze ha valamire nem jut ido,akkor nem jut, kesz, elengeded! Ne ostorozd magad feleslegesen.


En is most pl nem mostam mar fel 1 hete meg nem csinaltam olyan hu de nagy takaritast, de es? Szarok ra!

De cserebe meg napkozben mast csinaltunk a kisfiammal illetve este en meg pihentem, amig a ferjem volt a vele es szigoruan csak magammal foglalkoztam, nem takaritassal. Mert most ez kellett nekem.


Csatos hordozo amugy sokaig a legjobb baratom volt, de 1 eves kora utan mar sajnos nem fogadta el. Viszont addig legalabb elvolt a hatamon is.

tegnap 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem pont 6 hós korától volt időm enni. Gyerek az ölemben, bal karral támasztottam, jobbal ettem, és közben ő is falatozott a tányéromból.


Minden másra a háti hordozó volt a megoldás (mei-tai hátra kötve, de sima kendővel is megoldható, vagy csatossal még egyszerűbb).


Zuhanyzáskor beraktam a kiskádat a nagykádba, abban elvolt a baba (hanyatt, csak pici vizet tettem bele, mikor még nem ült, a kád alján volt egy pukli ami kinntartotta a fejét), mellette tudtam zuhanyozni és közben a gyereket is szemmel tartani. Ezt kb. 8 hós korától csináltam így.


Mikor az ölemben, cicin aludt és nem lehetett letenni, vagy telefonon intéztem dolgokat vagy notebookon. Utóbbihoz ikeás notebook párnát használtam, ami egy babzsák alul, és egy kis műanyag asztal fölül. Konkrétan ráraktam a gyerekre (nyilván nem a fejére).


Ha tényleg teljesen egyedül vagy a kicsivel, akkor teljesen érthető hogy ki vagy borulva, hosszú távon (de már egy ilyen nap is) ez nagyon kimerítő. Ha bármilyen lehetőség van rá, mindenképp fogadj fel egy babysittert.

tegnap 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első gyerekkel én is így voltam, de mióta kettő van mindent megcsinálok és még sminkelni is van időm, heti 2x hajat mosni,festeni havonta stb. Igazából tényleg a rutin ami visz előre. Nagyon-nagyon sokmindent megtanultam az első gyerekkel, amit a másodiknál már véletlenül sem úgy csinálok, mert nem akarok ugyanazokba a hibákba beleesni. Azt kell tényleg elfogadni, hogy nem te vagy az első magadnak, nem a te igényeid, DE ha ügyesen osztod be az időtöket és rugalmas vagy gyorsan belerázódsz. És amit előttem írtak, nem baj ha pl. a takarításnak 3x állsz neki, ne hajtsd túl magad, lényeg hogy meglesz. Nekem is van, hogy nekiállok porszívózni a picivel magamra kötve(napközben rajtam alszik hordozóban), és ha felébred akkor gyors megetetem hogy ő is nyugodtan ellegyen és én is nyugodtan fel tudjak mosni. Amikor a nagyot hazahozom délben az oviból utána egyszerre alszik a picivel, nagyjából akkor szoktam a tiszta ruháikat rendezni és próbálok akkor egy kicsit relaxálni(net,tv). Nagy(3,5 éves) amíg a kádban lubickol én vele szemben zuhanyzom, pici a hordozóban velünk szemben már megvacsoráztatva, lefürdetve, hogy ismét nyugodtan ellegyen. Ilyenkor mindig valamit adok a kezébe, hogy lefoglaljam. Vagy így hogy már tud ülni volt hogy az etetőszékbe ültettem és adtam neki ilyen sótlan kukacot, addig azon nyammogott(enni nagyon szeret 😁).

Szóval kitartás, van ebből kiút és nem marad így, csak idő-idő-idő.

Ja és a párom is be szokott segíteni a nagyot fürdetni,vacsoráztatni,fogatmosni ha úgy van. Kérd meg a párodat, ha tud segítsen többet. Takarítani,főzni stb.

tegnap 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!