Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Éjszaka 40-re lemegy, nappal...

Éjszaka 40-re lemegy, nappal akár 160-ra is felmegy a pulzusom. Menjek el kardiológushoz?

Figyelt kérdés
23 éves lány vagyok,vékony testalkatú ,nincs ismert betegségem. Szoktam stresszelni, de nem gondolnám,hogy szimplán az fel tudja dobni ülő helyzetben pl egy vizsgán akár 160-ra a pulzusom. Ezzel a problémával érdemes kardiológust megkeresni, vagy a szorongást fogják okolni?

szept. 12. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szió:)

Szerintem egy kardiólógia kivizsgálás senkinek sem árt..

Éjszakai is egy kicsit alacsony nekem ezt mondták nekem is ennyi szokott lenni

szept. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mikor megy 160-ra. Nekem egy durvább edzés alatt 180-ig is felment terhelés alatt, akkoriban azt mondták, ilyenkor akinek 160 alatt van, az szégyellje magát, mert sumákolt.


Ha megijesztenek, akkor is lehet ennyi.

Ha csak alapjáratban felmegy ennyire, akkor viszont meg kell keresni az okokat.

szept. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, ha széken üldögélve 160-ra felmegy, ha nem is kezd el csökkeni, az pedig pláne nem.
szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

" pl egy vizsgán akár 160-ra a pulzusom"


Ezt az elöbb benéztem. Nyilván felmehet ha annyira bestresszelsz vizsgán, de ez akkor inkább pszichikai probléma lehet.

2 voltam.

szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De szerintem a 40 es nyugalmi is elég alacsony nekem ezt mondták szerintem egy kardiólógia kivizsgálással nem vesztesz semmit :)
szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy alvás közben mivel mérted? Okosóra? Mert ott lehet gond a méréssel is.


Igazából ja, vizsgálat többet elárul, mint ha mi itt találgatunk.

szept. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sziasztok! köszi az eddigi válaszokat! igen,okosórával, de több félét is próbáltam párhuzamosan és ugyanolyan eredményeket kaptam.
szept. 12. 21:42
 8/9 A kérdező kommentje:
intenzívebb mozgástól 190-200 is volt már. egyébként nincsen úgy igazából más tünetem, max gyengeség,csak annyit vettem észre, hogy alapból elég sok az alványigényem. nemtudom, van-e köze a kettőnek egymáshoz,azaz hogy a magasabb frekvencián történő szívműködés okoz kifáradást😅(?)
szept. 12. 21:46
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Magas alvásigényem van, magas pulzusszámmal. Depresszióval és szorongással diagnosztizáltak. Ezt, csak margóra írtam.
szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!