Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Túl sok kávé okozhatja ezt?

Túl sok kávé okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

Van egy problémám, amiről nem is tudom, mi lehet. Valamiért hirtelen szorongás tör rám, gyengének érzem magam, és a lábaim úgy érzem, mintha nem is tudnék állni. Olyan mintha „nem lennék a fejemben”, elkezdek nehezen lélegezni. Jön és megy. Legtöbbször akkor jön, amikor kint vagyok. Például amikor megyek a boltba, minden rendben van, és a várakozó sorban csak úgy jön a semmiből. Befejezem a dolgaimat és elmúlik. Vagy hazafelé sétálok és hirtelen jön egy rossz „szorongás, rossz érzés” és a lábaim gyengének érzik magukat és pánikolni kezdek.


Az a baj, hogy ez véletlenszerű. Néha nincs gondom, néha véletlenszerűen felbukkan. Emiatt elkezdtem pánikszerűen enni, akár az utcán. A mindig van nálam valami, még ha elmegyek egy közeli boltba is eszem pár falatot. pedig egy éve még egyáltalán nem volt ilyenem.


Az egyetlen összefüggés a koffein lehet. Egy évvel ezelőtt nem ittam kávét, nem volt semmi gondom, most meg napi 3 csésze kávét iszom.


De ez az érzés akkor is jön, ha reggel nem ittam kávét, és az utolsó kávém mindig 12-13 óra körül van. A vérnyomásom 130-145 körül mozog.


A kávé okozhatja mindezt?


szept. 8. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kávé felerősíthet sok mentális problémát, a szorongás is ilyen.
szept. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet hogy esik vérnyomásod, mikor állsz, van egy típusú vérnyomásprobléma ami lábon álláskor jelentkezik. Ha megerelőlteted magad nem végződik jól
szept. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Angolul orthostatic hypotension.

Tehát poszturális hipotenzió

szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2. nekem nem esik, hanem nő.


ez a "pánik érzés" meg akkor van, ha emelkedettnek érzem, hirtelen a semmiből jön. sétálok, minden oké, aztán hirtelen nem kapok levegőt, nem érzem magam "jelen". aztán x idő után totál elmúlik

szept. 8. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Akkor úgy van ahogy te mondod. Nincs szükség itt kérdést tegyél fel. Minden úgy van és úgy igaz, ahogy te mondod, ámen!

Igen a kávé. Akkor most már boldogan lépj tovább. Megkaptad amit akartál hallani

szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!