Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pulzus nagyon gyorsan emelkedik?

Pulzus nagyon gyorsan emelkedik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A pulzusom nagyon hamar felugrik 120-130-ra pl felsétálok a boltig.

Kicsit túlsúlyos vagyok még meleg van de azért ennyire nem gondolom hogy fel kéne mennie.

Elvileg szervi bajom nincs



aug. 13. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor futni jártam heti 3x (6-8 km-ek kb 6 perc/km sebességgel) és kétszer még judóztam is, apasztottam a súlyomat 113-ról 90-ig.


A futós napokon mire a cipőmet felvettem, 110 felett volt a pulzusom. Nem értem ki az utcából, 140. Aztán 400 méternél már 170 felett, majd itt is maradt a következő 30-35 percben, míg futottam, 172-176...). Elméletileg ez a maximális szintem volt, semmi nem magyarázta, hogy tudom azt fél óránál hosszabban fenntartani. Hacsak nem úgy, hogy gyárilag ilyen a szívem, és nem itt volt a max, hanem 190 felett - ez sem volt kis terhelés...


Szervi baja meg annak nincs, aki nem jár orvoshoz! ;) Aztán ahogy orvost választasz, betegséget is választasz.

aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Voltam Kardiológiai vizsgálaton minden oké volt de ott is elértem a max pulzusom meg az utolsó fokozat előtt. De minden negatív lett..

Csak zavar hogy elmegyek a boltig ami kb 1000m már 130 körül van nem is tudom mennyi lenne ha futnak vagy gyorsabban mennék

aug. 13. 13:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Aztán mennyire kicsit vagy túlsúlyos?
aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kalkulátor szerint 67-77 között lenne ideális de én 86-87kg vagyok
aug. 14. 13:37
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagyis 175 centisként vagy 87 kg. Azért az nem annyira kevés.
aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem de amúgy nem nagyon látszik rajtam Szóval nem vagyok kövér meg ilyenek
aug. 14. 14:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem számít, mi látszik, vagy mi nem (25-30 közötti bmi-nél egyébként is ez a sablon önnyugtató duma). Nekem csak tartós terhelésnél 120, 23-as bmi-vel. Hidd el, nagyon sokat számít a súly.
aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!