Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csukott szemmel fekvés(nem...

Csukott szemmel fekvés(nem alvás) is pihenteti az agyat/szervezetet valamennyire?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy pár órás ilyen, mennyire számít pihentetőnek az idegrendszer számára?
júl. 26. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé! De azért a rendes alvást nem pótolja. Muszáj az agynak úgy 15-16 óránként rebootolni egyet. 🙂
júl. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire. Ha tényleg pihensz.

De ha csukott szemmel agyalsz a gondokon, nem leszel sokkal előrébb.

júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A testet valamennyire pihenteti, de az idegrendszert, az agyat nem.

A nyugodt alvással tudja csak a szervezet kipihenni magát! Az egész test ilyenkor tud csak regenerálódni, ellazulni!

Erre most én is rájöttem az utóbbi hetekben! Hétköznap rendszeresen jóval kevesebbet aludtam a kelleténél és hétvégén is mindig mentem valamerre szintén kevés alvással.

Nem értettem, miért megy a hasam már több, mint egy hete.

Aztán, egy nap aludtam egy hatalmasat és láss csodát, egyből helyreállt az emésztésem!

Úgyhogy, igenis nagyon fontos az elegendő alvás!

júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyira, hogy ha nem bírsz elaludni, akkor ez a legjobb, amit tehetsz.
júl. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen!! Ez nagyon fontos, hogy a csendes csukott szemes fekvés is pihenteti a testet, nem csak az alvás. Sok álmatlansággal küzdő ember ilyenkor inkább olvas, vagy tv-t néz, jelszóval, hogy úgyse tudnak aludni, de ez hosszútávon nem megoldás. Ilyenkor jobb feküdni és pihenni, mint bármit csinálni, mert bár nem olyan jó, mint az alvás, de azért sokat tud segíteni a testnek. Sőt, vannak olyanok, akik ha nem stresszelnek arra rá, hogy "jajj már megint nem tudok aludni", hanem csak relaxálnak a végén el is tudnak aludni.
júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!