Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek,ha kb 5 perc...

Mit tegyek,ha kb 5 perc állástól bevizesedik a lábam?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy helyes témában vagyok-e,de remélem,hogy valaki tud segíteni. 26 éves nő vagyok,állómunkát végzek,napi 8 óra,nincs gyerekem,állítólag komolyabb betegségem sem. Azt meg tudom érteni mikor mensikor felvizesedik a testem és a lábaim olyanok mint két rönk,viszont állandóan ha többet állok egyhelyben INSTANT látványosan beduzzadnak a lábaim,nem csak a bokám,hanem a vádlim,combom,érzem,hogy feszíti a bőrőmet. Ez a meleg sem segít.

Orvosnál már voltam,azt mondta,hogy igyak vizet(egyébként nincs gond a vízfogyasztásommal),sósan nem eszek,nagyon sokmindent megvonok magamtól,már csak azért is,mert amúgy sem kéne szemetet enni,meg mozogni is szeretnék,valamennyit biztos,hogy segíteni fog.

Csak nagyon tanácstalan vagyok és hátha valaki járt már a cipömben,és tud segíteni,mielőtt egy vagyont elköltök magánorvosokra....



júl. 2. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vénás keringéssel van probléma. Ha nincsnek is látható visszereid, a mélyvénákban lehetnek károsodott billentyűk, tágulatok, amik miatt a vér visszaáramlása akadályozott. Szedni kéne valamilyen vénáskeringés-támogató gyógyszert és ami nagyon fontos lenne, bár sokan nem szeretik és ágálnak ellene, gumiharisnya. Legalább akkor, amikor hosszan kell állnod. Az is jó lenne, ha óránként megmozgatnád a lábad, sétálj, vagy végezz valamilyen értornát. Ha ezekre nem figyelsz oda, akkor szinte biztos, hogy előbb-utóbb mélyvénás thrombozisod lesz. Gumiharisnyát érsebész, sebész, belgyógyász fel tud írni és akkor jóval olcsóbb.
júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom,hogy számít-e,de trombocita tesztet már csináltattam,és nincs rá hajlamom,meg én egyébként cukrász vagyok,gugolgatok,sétálgatok,van,hogy ebédnél jobban átmozgatom,otthon felpolcolom,szóval úgymond egész nap mozgásban vagyok,de valamilyen vénáskeringést segítőt fixen szedni fogok,meg elvégeztetek egy nagy laborvizsgálatot,és biztos el fogok menni magánorvoshoz aki keri géssel foglalkozik,sajnos a háziorvosom nem akar ezzel a problémával foglalkozni,de úgy mással sem.
júl. 2. 18:12
 3/6 anonim ***** válasza:
BMI?
júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdemes továbbmenni orvosi szinten is amúgy. Nekem több mint két év volt, mire diagnosztizáltak a pajzsmirigy problémámmal, mert az első pár orvos elküldött, hogy semmi bajom nincs és én meg hittem nekik. Sokan ahelyett, hogy azt mondanák, hogy nem tudják mivan inkább azt mondják, hogy semmi bajod nincs.

Nekem is vénás problémának hallatszik és erre kellene valami kompressziós harisnya minimum meg tovább az orvoshoz.

júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A thrombocyta tesztnek ilyen szempontból nincs jelentősége. A thrombozis hajlamot más vizsgálatokból lehet kimutatni. De ha az rendben is van, anélkül is lehet thrombózisa valakinek. Az csak növeli a kialakulás gyakoriságát.
júl. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
26 a BMI,de nem vagyok elhízott,tavaly rendszeresen jártam edzeni,nyilván pár kiló feleslegem van,de nem annyi ami miatt ilyen problémáim legyenek ennyi évesen.A pajzsmirigyet is inkább majd magánorvossal kivizsgáltatom,mert pár éve voltam laboron utoljára,ahol állítólag nem láttak semmit..
júl. 3. 05:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!