Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Terhesen alacsony vérnyomás...

BaltaMacska kérdése:

Terhesen alacsony vérnyomás mennyire gáz?

Figyelt kérdés

Ne nevessetek ki, alapból ájulásfóbiám van, mióta suliba láttam egy osztálytársamat évzárón kidőlni. Azóta már pszichológussal dolgoztam együtt, stb. De most várandós lettem és a vérnyomásom a megszokott kb 110/80 helyett 90-100 lett, középső érték meg 60,70 körül.... A védőnő 105 / 70-t mért, ami szerintem nem is annyira vészes. De ilyen vészjóslóan mondta, hogy ne álljak fel hirtelen soha, mert összetöröm magam, mert elájulok és annyira megijesztett, hogy azóta szinte csak erre gondolok. Ráadásul a 40 fokos kánikulák, amik mostanában vannak tudva tudott, hogy alacsony vérnyomást okoznak. Felkerestem újra a terapeutámat, de nyaraláson van 3 hétre, sajnos ez a nyár átka.


Voltak valakinek ilyen értékei, aki nem ájult el? Hogy lehetne ezen felülkerekedni?



júl. 2. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Gáz? Hogy így beszélsz, az a gáz.
júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az extrém meleg nálam inkább magas vérnyomást okoz, pedig alapból nekem is ilyen 100/50-60 a vérnyomásom.

Most, hogy lett egy kis lehűlés, most érzem a szédelgést, mert most megint beállt erre az alacsonyabb értékre.

Nyilván ha terapeutád van, akkor nálad komolyabb a dolog, így tanácsot nem tudok adni, hogy ne gondolj az ájulásra. Mert azt leírni könnyű, hogy ne gondolj rá, de hát nem véletlenül jársz terápiára.

Esetleg legyél megfontolt, tényleg ne hajolgass, gondold meg a hirtelen felállást, és akkor elkerülhet az ájulás.

júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mióta ilyen meleg van nekem is nagyon alacsony, 104 volt tegnap is, ilyenkor iszom két nagy pohár vizet és mozgok, sós víz is jó, eddig még nem ájultam e, pedig volt már 95 is.
júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!