Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Puffadás ellen bármi?

Puffadás ellen bármi?

Figyelt kérdés
30 éves nő vagyok, pár éve tapasztalom ezt, hogy bármit eszem, bármikor puffadok, székrekedésem van. Annyira, hogy van, hogy rákérdeznek, hogy terhes vagyok-e. Az alhasam telejsen felpuffad (a beleknél). Emiatt szűk ruhát egyáltalán nem hordok már, de a szoknyákban is kellemetlenül érzem magam..Mint tudjátok az etióp éhező kisgyerekek akik vékonyak nagy hassal..
júl. 1. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát öhhm......izé....., nem is tuodm... Talán egy orvosi vizsgálat? Egy csomó olyan betegség van, ami okozhatja.
júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miket eszel? Nekem egy fél évig gluténmentesen kellett táplálkozni, annyira tönkrevágta az emésztésem a sok adalékanyag a mentes dolgokból, hogy utána igazából bármitől úgy puffadtam, ahogy te. De amin leállhattam a diétával, elmúlt.
júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök. Ennek oka több minden is lehet, kontaminált vékonybél szindróma vagy más néven SIBO. A lényeg, hogy a vékonybélben túl vannak szaporodva a rossz baktériumok, és ezek okozzák a túlzott gázképződést. Erre hidrogén kilégzéses tesztet szoktak csinálni. A másik ok lehet pl. a nem megfelelő emésztés, gyenge gyomorsav, nem megfelelően bontja le a gyomor a bekerülő táplálékot, és az nagyrészt emésztetlenül halad tovább a a lúgos kémhatású patkóbélbe. A savas és lúgos közeg aztán semlegesíti egymást, a táplálék pedig félig emésztetlenül pang tovább a belekbe, ami aztán gázképződést okozhat.
júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy IBS.
júl. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!