Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pszichológus vagy pszichiáter?

Pszichológus vagy pszichiáter?

Figyelt kérdés

Sohasem voltam még kivizsgáltatni magam a szellemi egészségem ügyében. Viszont nem tudom kihez lenne célszerűbb fordulnom. Rettenetesen szorongok.

Biztonság: Főként a szeretteim biztonságán kattogok állandóan, pedig "tudom" hogy semmi bajuk. Például szüleim elmentek egy hétvégére wellnesezni, aggódtam hogy oda érnek e, hogy ott nem nem lesz semmi bajuk. A másik példa is hasonló elmentünk programozni, amit én szerveztem, kattogtam mindenen, és az a baj ha stresszelek annak már fizikai vonzatai is vannak, megy a hasam keményen és az étvágyam is elmegy. Vagy ha csak a párommal megyek el valahova akkor is ugyan ez, előtte 3x wc, és ha ennénk valamit akkor is a legolcsóbbat rendelem mert tudom hogy úgy sem fogom megenni.

Anyagi helyzet: A családom spúr-nak titulálna, mert magamra alig költök. Nem indokolná semmi hogy az anyagiak miatt aggódjak, mert jól keresek/keresünk a párommal, nem szenvedünk hiányt, és mégis.

Családtervezés: Egy betegségből adódóan nem lehet gyerekem, pedig mindennél jobban vágyok rá. Tudom örökbefogadás, lombik program vagy más szóba jöhet, viszont ha gyerekeket látok elkap a görcs hogy lehet nekünk nem lehet, vagy csak sokkal később nem akkor amikor terezzük.

Ezekből kifolyólag alig járok el otthonról, sőt csak vásárolni és munkába és alig várom hogy otthon legyek. Ha a párom el akar menni koncertezni inkább kifizetem a jegyét illetve akivel megy, csak hogy én ne menjek. Az utolsó külföldi nyaralásunk számomra nagyon nehéz volt, nem tudtam kibújni alóla, 7 napra mentünk, első 3 nap napban megettem egy zacskó kekszet, ennyi volt az étkem. Utána kezdtem elengedni magam amennyire csak tudtam. Persze a haza úton is kattogtam hogy biztonságban hazaérünk-e. Szerintetek kihez forduljak?



jún. 26. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettő, ha mar tesi, fizikai tünetei vannak a szorongásnak, az már pszichiáter, de a pszichológust is javaslom, ők általában sokkal többet beszélgetnek, többszőr tudsz hozzajuk menni. Neked szerintem mindkettőre szükséged van.
jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter gyógyszert is felír, sokszor akkor is, ha nem indokolt. Ezek súlyos függőséget és egyéb mentális problémákat okoznak. Emiatt én először csakis egy jó pszichológushoz kezdenék járni. Ha az nem segít, akkor csak végső esetben mennék pszichiáterhez.
jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es...a pszichiátriai gyógyszerek nem függőséget okoznak, CSAK letenni nehéz. Mivel pont benne vagyok olvasok a témában. Ezt felejtik el közölni a beteggel.
jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!