Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyugalmi pulzus (10 perc ülés...

Nyugalmi pulzus (10 perc ülés után) tényleg normális 50 és 60 között?

Figyelt kérdés

Concor 5mg-ot kell szedjek és lemegy ennyire nyugalomra. Barátnőm azt mondta neki is szokott 60 alá menni, egy sportoló barátom meg azt, hogy neki 50 is volt nyugalomra. Nem alvásra még egyszer ismétlem :D

Nektek mennyi szokott lenni?

27 éves nő vagyok.



jún. 11. 08:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sportolóknál alapból kevesebb, gyógyszerrel ez kicsit túl kevés.
jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az 50-60 közötti érték még nem tragikus. Miért szeded a Concort? Emelkedett volt a pulzusszámod? Rendszeresen ennyi a nyugalmi pulzusod? Ha igen, akkor jelezd az orvosnak, mert le kell felezni a gyógyszert.
jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a Concor pulzuscsökkentő, nekem is nagyon levitte, azóta csak 1x0.5 szedek. Így 70 körül van a pulzusom.
jún. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kétszer volt 200-as kiugrásom. Nemsokára kiderül, hogy lesz.e ablációm emiatt. Előtte betalocot szedettek velem mert végig 100 körül volt a pulzus. Azt mondta a kardiológus, hogy az nem jó és akkor írta fel ezt concort.

Gyógyszer után 55 volt a legalacsonyabb amit mértem. 57 meg 58 többször is volt. De azért eléri a 60-at többnyire. Mozgásra meg 70-80. Tegnap beszéltem emiatt a háziorvossal és ő azt mondta tökéletes a nyugalmi 50-60 között meg a mozgásra 70-80. De nekem is fura, azért kérdeztem, hogy ti mit gondoltok erről.. a doki nem akarja felezni.

jún. 11. 09:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Most 5 perc ülés után 97/71 - 57-et mértem.
jún. 11. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ő az orvos, fogadd el. Nekem lefelezték, azóta nincs különösebb gondom, már sok éve szedem, amúgy nekem is a betalocot váltották erre.
jún. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért nem ártana egy kardiológussal beszélni!
jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
felhívtam a kardiológiát. lecserélték bisoprololra a concort és felezve kell szednem holnaptól. remélem úgy már jó lesz
jún. 11. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:

8.

Elég hamar diagnosztizáltak bemondásra...

jún. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nyílván végig nézte a felhőben a leleteim.. ott van 3 hónapos szív ultrahang, labor stb.. ez nem hiszem, hogy bemondás lenne. ilyen egészségügyi helyzetben sztem örülhetek, hogy elértem egy kardiológust ma és nem a háziorvos állítgatta tovább aki szerint az 50 is még jó lett volna
jún. 11. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!