Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Májusban is meg lehet fázni?

Májusban is meg lehet fázni?

Figyelt kérdés

Párom a héten szabin volt csak kedden és szerdán volt segíteni egyik kollegájának költözködésben.

Tegnap délután mondta hogy fáj a feje, ma meg már szipog és sokat tüsszög és hallani a hangjàn hogy meg van fázva meg levert most vett be Neocitrant esetleg mit adhatnék még neki? Holnap megy dolgozni de mondta ha nincs jól kedden orvoshoz megy


máj. 19. 14:25
 1/8 anonim válasza:
81%
persze. képzeld nyáron is meg lehet fázni.
máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat persze h meg lehet. En almaecetet iszom vízben elkeverve es igy eleg jol elkerul a natha. Regen en nyar kozepen is megfaztam ha megfujt egy kis szello. Vagy hapciztak mellettem a moziban.
máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, miért ne lehetne? Ráadásul van most még vmi légúti járvány is, az is lehet, hogy azt kapta el.
máj. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a "megfázásnak" semmi köze a fázáshoz vagy hideghez, fertözés okozza.
máj. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy meg vagyok fázva. Nagyon ritkán vagyok megfazva, de most rendkívül carul érzem magam. 2 napja...
máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyár közepén kaptam tüdőgyulladást (pedig előtte hidegnek vagy víznek a közelébe se voltam) szóval igen, bármi lehetséges.
máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 évvel ezelőtt ugyanekkor május közepén voltam iszonyatosan beteg, tüdőgyulladásom volt, lázam, torkom is baromira fájt, a fejem is, és persze 10 nap után is még iszonyatosan köhögtem, meg krákogtam, taknyom nyálam is egyben volt még akkor is. Az orvosom 3 hétig tartott táppénzen, az akkori főnököm már 1 hét után őrjöngött hogy a francba tudtam így megfázni hogy már szinte kora nyárias idő volt, és mi a francért nem megyek már dolgozni. Persze kirúgni sem akart mert azzal ugyanúgy nem lett volna helyettem senki, és nem nagyon talált meg nem is akart mást felvenni arra a pozícióra mert oké hogy jól megvolt fizetve, de a munka is olyan volt ám.

Nálam ennek az oka az volt hogy kint meleg volt leizzadtam és úgy mentem be a közel 0- +4 fokos hideg terembe és az csak 1-2 perc volt, de iszonyatosan kapta a hátam a hideget, és meg is éreztem pár nappal később.


Sőt még nyáron is meglehet így fázni, és ehhez nem kell semmiféle vírusos betegség. Barátnőm például úgy fázott meg kegyetlenül hogy egy pici kis nyári ruhácskába mászkált kint a 40 fokba, jól leizzadt és úgy ment be egy olyan üzletbe ahol a hűtőknél egyből 10-15 fokos volt a különbség, és nem fokozatosan haladva ment arra hátra hanem szinte egyből és persze hogy Ő is megfázott, de szerencsére megúszta egy pár napos dologgal.

máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszer en is nagyon beteg lettem amikor leizzadva nyaron bementem boltokba ahol meg ment a legkondi. Azt hittem meghalok.
máj. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!