Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan mérlegeltek reggel,...

Hogyan mérlegeltek reggel, hogy betegen aznap bementek e dolgozni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt felsőlégúti tünetekre, nem hányás, hasmenésre
2023. dec. 4. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lázas vagyok-e, illetve mennyire érzem gyengének magam.
2023. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha akár csak hőemelkedésem is van, akkor egyértelműen nem, mert az azt jelzi, hogy a szervezetem harcol valami kórokozó ellen. Ha nincs hőemelkedés/láz, akkor azt, hogy mennyire erősek a tünetek és mennyire érzem magam fosul (általában korrelál a két dolog). Ha pl. gyakorlatilag folyamatosan folyik a taknyom, egyik zsepit trombitálom tele a másik utána, vagy folyamatosan köhögök, fáj a torkom, fejem, akkor nem fogok bemenni, de ekkor valószínűleg nem is érzem jól maga, aludni, de legalábbis pihenni vágyok, takaróba bugyolálva, meleg teára, levesre stb.


De én irodai munkát végzek, nem dolgoztam olyan helyen, ahol elvárták volna, hogy bent pusztuljak el miközben mindenkit megfertőzök (plusz valószínűleg feleannyit munkát végzek el, mint normálisan). Előfordult néha, hogy valami halaszthatatlan dolog volt, mittudomén, 3 hónapja szervezett felújítás indítása vagy határidős feladat, pénzügyi évzárás stb., akkor ha nagyon muszáj volt bementem, levezényeltem aztán húztam haza. Elég régóta dolgozom otthonról is ilyne-olyan felállásban (bőven covid előtti időkben is), szóval ha nem 40 fokos lázzal fetrengek akkor a laptopot azért 2 bögre tea között tudom pötyögtetni, meg egy-két telefont, megbeszélést el tudok intézni, max. nem kapcsolom be a kamerát, hogy ne látszódjon a zombi fejem.

2023. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2 nagyon köszi, egyet értek Veled :) Mennyi idős vagy?
2023. dec. 4. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:
45N
2023. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es: Volt elég gyakran veled olyan, hogy 40 fokos lázad volt? Mi miatt?
2023. dec. 4. 13:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem vagyok beteges típus, inkább kisebb náthám van évente néhányszor, max. hőemelkedés, tüsszögés, kis torokfájás, pár nap pihi és rendben vagyok.


40 fokos lázam mikor volt... hát nem sokszor. Volt tüdőgyulladásom, talán 13-14 éves koromban, arra emlékszem, akkor nagyon rosszul voltam, injekcióban kaptam antibiotikumot, jött a dokinéni reggeltente seggbedöfni. Aztán felnőtt életemben párszor influenza, 3-4x, akkor 1-2 napig voltak ilyen magas 39 fok fölötti lázak. Meg egyszer 3 hét alatt 3x estem vissza felső légúti fertőzésbe, torok-, majd garat-, majd légcsőgyulladás, a háziorvos már tüdőgondozóba küldött mindenféle vizsgálatra, 3 féle antibiotikumkúra után jöttem rendbe (de akkor az előző félévben nagoyn széthajtottam magam, nagyon rossz lelkiállapotban voltam, az immunrendszerem is a padlón volt). Ez volt kb. 10 éve, azóta ősszel-télen 1-2 nátha, torokfájás, de influenzás nem voltam. Covidos voltam, 2x, enyhe náthás tünetekkel megúsztam.

2023. dec. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oltottan lettél covidos te is? Én is így vagyok vele, hogy max náthás vagyok, ősszel és tavasszal, de menetrendszerűen pontosan. Olyankor megyek dolgozni, mert csak az orrom ömlik, más bajom viszont nincs.
2023. dec. 4. 14:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, de nem baj, nem szeretném tudni milyen lett volna ha nem vagyok oltva. Nekem változó, általában az orrfolyás, torokfájás nálam együtt jár hőemelkedéssel, de főleg "nyomisággal", amikor nem érzem jól magam, szóval olyankor otthon maradok pár napig. Néha van, hogy folyik az orrom, kapar kicsit a torkom, de amúgy jól vagyok, akkor bemegyek, de nem ez a jellemző.
2023. dec. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8 oltatlanul én sem lettem volna covidos. Ha nem tudtam volna azt mondtam volna, hogy nagyon megfáztam ömlött az orrom és köhögtem.
2023. dec. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!