Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikroham lehet vagy valami...

Pánikroham lehet vagy valami komolyabb gond?

Figyelt kérdés

Az a jelenség, hogy úgy érzem nem tudok nagy levegőt venni. Megvan az a jóleső érzés, amikor ásítás közben veszel egy jó nagy levegőt, amivel teljesen megtelik a tüdőd? Néha képtelen vagyok elérni ezt az érzést, és mintha csak nagyon kis levegőt tudnék venni.

Azért nem aggódom annyira túl a dolgot, mert már gyerekkoromban is tapasztaltam (kb 20 évvel ezelőtt), és ha valami nagyon komoly gond lett volna, csak belehaltam volna már :D

Másrészt vannak nagyon hosszú tünetmentes időszakaim, akár évek is. Teljesen random jelenik meg, nincs közös pont. Sportolni tudok, több km-t szoktam kocogni minden gond nélkül.

Voltam pulmonológus, de teljesen hülyének nézett. Olyanokat mondott, hogy ha tényleg nem kapnék levegőt, akkor megfulladnék elég hamar, szóval szerinte pánikroham. Javasolt még olyan eszközt, ami képes véroxigénszintet mérni, és ha beesik amikor nem kapok levegőt, akkor baj van, különben csak pszichés. Ez tényleg ennyire egyszerű lenne? Vettem, és amikor jelentkezik (legutóbb erre keltem), akkor 98-99%-ot mértem, szóval valójában nem fulladtam.. Pánikrohamokra semmi okom nem lenne, ráadásul semmilyen melléktünete nincs, ami a pánikrohammal járna (szívverés, stb).


Van másnak is ilyen random, hogy néha nem tud jó nagy levegőt venni, és úgy érzi mindjárt megfullad?


2023. nov. 14. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Vérnyomásmérés és vérkép?
2023. nov. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben vannak, vércukor is.
2023. nov. 16. 08:01

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!