Miért szidják a magyar egészségügyet, amikor nem csak azzal van a baj, hanem az emberekkel is?
Egy átlag magyar már 40 évesen lerobban kb...
Szeretünk zabálni🍔🤰,
sört vedelni🍺,
cigarettázni🚬.
Mozogni persze utálunk🤸♂️🏋️♀️🚴♂️.
Minden vackot megeszünk🥞, és az egészséges kajákra magasról teszünk🥕🥒.
Ezzel az életmóddal túlterheljük az egészségügyet 😷
Te már az embereket szidod. Ez egy lépés az optimum felé.
A diagnózis abból áll majd, hogy kiderítik, hogy a beteg mely tulajdonsága, cselekedete oka betegségének. Jól letolja majd valamelyik egészségőr katona, és utána hagyják meghalni.
Gazdaságos megoldás.
Én viszonylag egészségesen élek, de egy extrém sport utáni baleset miatt kórházba kerültem. A baleset külföldön történt, először ott láttak el, így volt alkalmam összehasonlítani a magyar és a külföldi technológiát és egészségügyi ellátást, mivel Magyarországon műtöttek.
A különbségek:
- a magyar technológia elavult. A külfödi CD-t, amin a röntgenem volt, a magyar kórházban meg sem tudták nyitni.
- külföldön figyelmesebbek az ápolók a betegekkel, itt meg ordibálnak velük a nővérek (nem mind, tisztelet a kivételnek).
Arról nem is beszélve, hogy a sürgősségin is mennyit kell várni, amíg az ember sorra kerül...
Szóval a magyar egészségügy bajban van.
Még valami:
Ezt az egykori hírességet a pszichiátrián kezelik.
Figyeld az épületet:
Le van robbanva. Stadionok helyett nem ezt kellett volna felújítani?
Kedves kérdező!
Az lehet, hogy a magyar nép nem a példaértékű életmódjáról híres, de azt jó, ha tudod, hogy az életmód és az életszínvonal között azért erős párhuzam húzható. Valószínű, az átlag magyar ember azért nem tud egészségesen táplálkozni, mert nem enged mást a tárcája, valamint azért fordul alkoholhoz és egyéb addiktív szerekhez, mert borzalmas az életszínvonala, kilátástalan helyzetbe kerül. És ez generációsan megy sajnos családokon át. Mit gondolsz, miért nem jellemző ez annyira Nyugat-Európában?
Azt is szeretném megemlíteni, hogy sajnos egy betegség nem csak attól függő, hogy milyen életmódot él valaki. A genetikádon nem tudsz változtatni, a hajlamosító tényezőkön. Sajnos ezt úgy mondom, hogy egy kedves barátom - Isten nyugosztalja - 30 éves kora után nem sokkal lett áldozata egy betegségnek, pedig példamutató életmódot élt, mind szellemileg, mind pedig fizikailag. Akkor ő lehet hibás?
Harmadszor, a legkárosítóbb tényezőt kihagytad sajnos a sorból, ami mindnél a legveszélyesebben építi le a szervezetet, ez pedig a stressz és pszichoszomatikus betegségek.. Amit a magyar egészségügy olyan magas ívben tojik le, hogy elképesztő. Luxus dolog pszichológushoz járni, holott a lelki rosszullét mindennek a gyökere gyakran. Pszichiáter felír pár bogyót egy röpke diagnózis után. Itt tartunk ebben is sajnos. Rengeteg embert látni az utcákon, akik valószínű pszichiátriai ellátásra szorulnának, az ember meg alig mer miattuk közlekedni, megszoktuk itt, hogy ez a normális. Sokat jártam én is külföldön, hát azt kell mondjam, nagyon nem. Szóval vannak itt olyan tényezők, amiket még figyelembe kell venni.
Külföldön elmegyek orvoshoz köhögéssel, orrfolyással, azzal kezdi, hogy elküld vérvételre, mert tudnia kell, vírus vagy baktérium okozza-e, szükséges-e antibiotikum, vagy elég a tüneti kezelés.
Na, otthon ehhez képest rám néz, letolja a gyomromig a spatulát, felír egy antibiotikumot aztán takarodjak. HA egyáltalán bejutok rendelési időben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!