Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A pszichológiai előadások...

A pszichológiai előadások (személyre függően), könyvek olvasása jobban segítettek, mint egy pszichológus?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, de azt érzem, hogy sokkal többet segít mikor nem nekem kell beszélni, hanem hallgatom az előadásokon az információkat és megvilágosodok.


Én olyan is vagyok, hogy nem az a bajom, hogy nyomaszt valami, jó, hogy megosztom a pszichológusommal.


De inkább az előadáson szerzett információk amik előrelendítenek. Ezeket kutatom most youtube-n is, ott legalább ingyenes.


2023. aug. 5. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Én inkább úgy látom, hogy a kettő kiegészíti egymást.


A pszichológus nem fogja megmondani a tutit, hogy miért vagy/lettél olyan amilyen és honnan erednek a problémáid.

Megfelelő konyveket olvasva viszont osszeall a kép és úgymond megvilagosodsz.


De van az a szint, amikor már ez se segít, csak egy jó pszichológus.

2023. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így leírva igazad van, szerintem nálam is ez van.
2023. aug. 5. 13:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A gond az, hogy mai nem ért a témához, az ezekböl a videókból rnegeteg téves dolgot szedhet össze, ami a legtöbb esetben igencsak komoly gondokat okozhat az illetönek.

Ez kb olyan, mintha fáj a fejed és elkezdesz a neten videókat keresni, a megtalált infók nagy része teljesen hamis, és ha ezek szerint kezded magad kezelni, a végén visszaafordíthatatlan bajt okozol magadnak

2023. aug. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: A gond az, hogy pszichológusnál is fennáll a kockázat, hogy félrevisz. Ott pedig nem nagyon van felelősségvállalás, mert megy a duma, hogy nem illettek össze a pácienssel. Cserébe jóval drágább, mint a könyvek.
2023. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!