Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon fáj a sarkam az utóbbi...

Nagyon fáj a sarkam az utóbbi időben, pedig Scholl és Mark cipőket hordok. Ezek régebben rendkívül kényelmesek voltak. Néha már alig birok menni. Időnként nyilall is. Nem tudom mit tegyek, mitől van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 12. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Csonthártyagyulladás és/vagy bokasüllyedés
2010. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha csonthártyagyulladás akkor annyi hónap a gyógyulási idő, ahány hétig fáj. Tehát jobb minél hamarabb orvoshoz menni. Munkatársam 6 hétig nem ment orvoshoz vele, minimum 6 hónap így a gyógyulási idő.
2010. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kellene nézetned ortopédián - azt hiszem-, lehet, hogy csontkinövés van a sarkadon. Jó rá otthoni használatra- folyamatosan- a biotron lámpa. Ismerősömnek lézerrel gyógyitották az SZTK-ban.

Lehet kapni cipőbe valami betétet is, ami használ. Orvos irja fel.

2010. okt. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szeretném,ha nem nevetnél ki,de amit leírok,úgy történt.Nagyon sokszor fájt a sarkam(bal)reggel ébredés után volt a legnehezebb,egy órával korábban kellett felkelnem a szükségesnél,addig "bejárattam",hogy ne nagyon sántikáljak. Lúdtalpas vagyok születésem óta.Túl vagyok minden borzalmon(betét stb)Kórházban dolgoztam,papucsban,bár nagyon jó minőségű volt,akkor is fájt.Orthopedia,rtg,a lúdtalpon kívül neg.Én is csontkinövésre gondoltam,de nem volt.Hanem aztán kezembe került Lux Elvira könyve a mi a pszichoszomatikus betegségek generálásáról szólt,nevezetesen:demonstrálni szokta,hogy akaratlagosan elő tud idézni ajakherpeszt,és ugyanígy vissza is tudja fejleszteni.A probléma kulcsa szerinte az,hogy lebeszéljük magunkat mondjuk a lábfájásról. De nem úgy,hogy nem FÁJ a lábam,hiszen ebben benne van a fájdalomérzet maga.Hanem úgy,hogy a lábam teljesen ok.Az én lábam egy egészgéges,teherbíró stb láb.(Előbb tisztáznunk kell magunkban,hogy hová is nem akarunk annyira menni,hogy már fizikai akadálya is van?)Ezt így nagyon szépen végiggondoltam magamban és felálltam a fotelből.Ennek 6 éve. Azóta nem fáj a sarkam.
2010. okt. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem hasonló problémám volt évekkel ezelőtt. Akkor elmentem egy talpbetéteshez (nem ortopédia) és azt mondta, hogy ha otthon sokat vagyok papucsban, akkor csak a lábujjaim vannak edzve. A sarkam teljesen ellustul és a rajta levő izmok is nem fejlődnek. Ha néha napján felvettem egy sportcipőt, akkor nagyon fájt a sarkam, mert akkor bizony mozognia kellett a talpam összes izmának. Viszont ha valahol nincs izom, az nagyon tud fájni. A megoldás talptorna volt, plusz egy betét, ami a talpam lézeres képe alapján lett elkészítve. Ozzhon is mellőztem a papucsot és egész nap cipőben mászkáltam. Azóta már nem fáj, meggyógyult.
2010. okt. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!