Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Állandóan rekedt vagyok, evés...

Állandóan rekedt vagyok, evés után különösen. Lehet, hogy ez reflux?

Figyelt kérdés
Evés után mindig érzem, hogy a torkom tele van váladékkal, és mélyről kell felköpnöm. Viszont nincsen gyomorfájásom, és a gyomorszájam, nyelőcsövem sem szokott égni, valamint környezetem bevallása szerint a leheletem sem csatornaszagú (mint a nyitott rekeszizommal rendelkezőknek általában). Kissé bizonytalan vagyok, mi lehet ez...
2010. okt. 7. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem eroltetted meg a hangszalaidat, nem voltal influenzas az utobbi idoben?
2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolod hogy légcső vagy hörghurutod van?
2010. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez a probléma évek óta folyamatosan fennáll, teljesen mindegy, hogy influenzás vagyok, vagy sem.
2010. okt. 7. 21:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmi sincsen kizárva. Már tucatnyi orvosnál jártam (Győrben), és mindegyik azt mondta, hogy épek a hangszálaim és a tüdőm is, a rekedtségről és a hurutról nem is akartak tudomást venni. Én pedig azóta is csak szenvedek...
2010. okt. 7. 21:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Rekedtseget okozhat a hangszalak megeroltetese, kiabalas, enekles, hangos beszed.

A hangszalagok normalis mozgasat akadalyozo ciszta, polip is okozhat rekedtseget.

Az idult vagy a heveny gegegyulladas dohanyfusttel, porral szennyezett leveego belegzesenek, bakteriumos vagy virusfertozesnek vagy hideg, nedves levegonek a kovetkezmenye.


Pihentesd a hangszalaidat.

Hasznal azt is, ha nedvesen tartod magad korul a levegot es mentolos vagy eukaliptuszos gozzel inhalalunk, de lehet kakukkfuvet es citromfuvet is hasznalni, amit belsoleg is fogyaszthatsz.

Oblogesd a torkodat meleg vizzel, vagy narancslevel vagy mezes kamillateaval, gyomberteaval.

Fogyasz forro cickafarkteat, ami izzaszt es tisztit.


Kakukkfu-kamillabol vegezz altesti furdot, vagy egesz testi furdot is lehet.

A furdo soran lelegezz lassan, melyen, hogy minel tobbet beszivjal a gozbol.


Ezek ha nem fognak javulast hozni, akkor feltetlen menj es rontgen vizsgalatat kerjed.

2010. okt. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 hetig koromvirag es utifu 1:1 tea kevereket igyal, amit mezzel es citrommal edesitesz, s fogyaszthatod a zsalya teat is, a fentiek mellett.


Amikor igy ezeket vegig csinalod, akkor a hurut elfog mulni, jobbulast!

2010. okt. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!