Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vashiányom van. Mit egyek?

Vashiányom van. Mit egyek?

Figyelt kérdés
Nagyon fáradékony vagyok. Elképzelhető hogy vashiányom van. Mit egyek naponta aminek magas a vastartalma?
2010. okt. 7. 00:04
1 2
 1/11 Harrr ***** válasza:

"Elképzelhető hogy vashiányom van"


Ne elképzelhető legyen, hanem biztos. Menj el vérvételre, orvoshoz. Ha vashiányod van, akkor pótolhatod tablettákkal, vagy a kajából, a doki megmondja. De nem ez a lényeg! Tudd meg, hogy tényleg vashiányod van, vagy csak nem alszol eleget. A magas vastartalmú étrenddel csak ártasz magadnak, ha nem ez a bajod.

2010. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én úgy tudom, a vörös hús magas vastartalmú (mert sok benne a mioglobin). Talán a spenót és a vöröskáposzta is.
2010. okt. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy mar elottem is javasoltak, tehat orvos!


A mozgas hianya is okozhatja ezt!

2010. okt. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
forgácsot egyééé fooorgááácsooot :D
2010. okt. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia ennek lehet nagyon sok oka is. Fáradékonyság. lehet h a napokban sokat dolgoztál keveset pihentél, megjött a hideg kevesebb vitamint vittél be csökken az immunrendszered védekezőképessége.


Én is az orvost ajánlom. Elmentem a háziorvosomhoz, még aznap a vérvételre, másnap kettőkor kézhez kaptam az eredmény, majd a du-os rendelési időbe visszavittem a kapott eredményt s megmondták, hogy mi is a bajom.


De ha csökönyös vagy és Te csak azért is vashiányos vagy. Egyél sertés csirke májat, dinsztelve, rántva bárhogy.

Májkrémet nem nagyon ajánlom, sok üzemi szalonna van benne, fűszerezett, mindennel összedarált kevés májmennyiséget tartalmazó krém.

Lehet, hogy vannak kivételek, amiben talán 50-60% máj van, de annyi pénzért már tudsz venni mályat is. sültmáj pl rántott gombával és tartármártással igen finom tud lenni és még amire Te gyanakszol is jó.

szia!

2010. okt. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én SPIRULINA tablettát szedek, mert abban nem csak vas, hanem minden fontos tápanyag benne van és csak annyit vesz fel belőle a szervezet, amennyire éppen szükségem van, sem többet, sem kevesebbet!


2 db tabletta elfogyasztása egyenértékű 1 kg zöldség tápértékével!!!


Itt részletesen olvashatsz róla :


[link]

2010. okt. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
vasat szedhetsz tablettában, orvos ír fel ha tényleg alacsony.
2010. okt. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
almát amit megszúrtál előtte egy rozsdás szöggel
2010. okt. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

a vas elég nehezen szívódik fel. ha kapsz a dokitól vastablettát, reggel éhgyomorra étkezés előtt vagy étkezés után 2 órával kell bevenni.

a koffein akadályozza a felszívódást.

menj el amúgy egy vérvizsgálatra, sok oka lehet a fáradékonyságnak!



a spenótban nincs annyi vas, sőt, elenyésző van. a tévhit oka az, hogy régen a tápanyagtáblázat hibásan jelent meg, és ez a hibás adat terjedt el a köztudatban.

2010. okt. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Almába szurkálj be vasszögeket (igazi vasszögeket), hagyd benne egy darabig, majd miután kiszedted a szögeket, edd meg az almát. Ez nem hülyeség, tényleg igaz! Ennél jobb módszer nincs.
2010. okt. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!