Vérkeringési probléma?
A mai egészségügyi rendszerben először a háziorvosnál kell kezdeni. Ha van rá pénzed, akkor lehet elindulni másfelé.
Az, hogy a cardiológus azt mondja, nincs semmi bajod, attól még érezheted ezeket a dolgokat.
Szerencséd, ha nem mutatnak ki a műszerek semmit. Terheléses EKG-t, szivultrahangot csináltak nála?
Belgyógyászat? Teljes körű kivizsgálás? CT, röntgen?
Amikor túl sok stressz éri az embert, sok a lelki probléma, az is tud érdekes dolgokat csinálni - szivnél, amit nem mutat ki műszer, vagy csak annyira, hogy az érték még normális kategóriába tartozik.
A zsibbadással viszont nem szabad játszani.
Ha nem érzed kielégitőnek az orvos válaszait, keress fel egy másikat. Emberek vagyunk, tévedhetünk.
Lényeg az, ne hagyd annyiban a dolgot, legfeljebb csak azt állapitják meg, hogy élj stresszmentes életet. Amit könnyű mondani a mai világban
Terheléses EKG-ra még nem küldtek el, de volt már szívultrahangom, amire azt mondta a doki, hogy semmi szervi elváltozást nem lát, minden rendben. Kaptam gyógyszert, Betaloc-ot szedek, mert sokszor a pulzusom felugrik 100 fölé. Belgyógyászaton is rengeteget jártam már, mivel már 9 éves korom óta reflux problémával küzdök. De ott sem találtak semmit a refluxon kívül. A gyomortükrözésen, a szívultrahangon, és a sima EKG-n kívül más vizsgálatot nem csináltak. Azt mondják pszihés alapon van, bár itt erre mifelénk mindenkit letudnak ezzel. Nem tudom merre mehetnék tovább?! Pánikbetegségről is szó volt már nálam, de nem jelentették ki biztosra. De ez akkor sem mehet így tovább, nem akarok nagyobb bajt.
Köszönöm a válaszodat!
Ha felmerült a pánikbetekség, nyugodtan keress meg egy jó pszichiátert- én nem biztos, hogy SZTK-ba mennék.
Ahogy irtam, a háttérben , ha nem találnak semmit nagy a valószinűsége a lelki eredetű dolognak.
Ha felirnak gyógyszert, nem kell életed végéig szedni, és lehet, hogy a magas pulzus is megszünik egy idő után.
Kedves utolsó válaszoló!
Talán Ön orvos? Antidepresszánst, és Rexetint meg pláne nem fogok szedni, ugyanis már volt, hogy írt fel egy orvos, és csak még rosszabbul voltam tőle. Ezt a problémát meg szeretném oldani gyógyszerek nélkül ha lehet! Ha Ön azt mondja pánikbetegség, rendben van, megértettem, mivel 100%-ra tetszett mondani. Ez esetben sem a nyugtató, illetve az antidepresszáns a megoldás, hanem valami másfajta megközelítés. Mert láttam már tüdőgyulladásos beteget kezeltek antidepresszánssal. Ön szerint annak mit használt? Én amikor terhes voltam, a terhességi hányásomra azt mondták, hogy pszichés eredetű, és antidepresszánst írtak fel... Ön szerint mi lett az eredmény? Elveszítettem a babát! Tehát ha pánikbetegségről is beszélünk, akkor is tudni kell a helyzeted ilyen fajta méregtől megóvni, és nem az rá a megfelelő megoldás, hogy minden (elnézést a kifejezésért) szart beveszek, mert azt mondják használ, és mert az orvos ezt írja fel. Tény és való, lehet igaza van, hogy pszichiáter megoldaná a dolgot! Elismerem, ebben igazat adok, de akkor sem kellene az emberek szervezetét ilyen fajta nyugtatókkal szennyezni! Csak ennyit akartam írni, és higgye el, nem kötekedésnek szántam, mert belátom, biztos igaza van, és ez a betegség támadott meg. De ahogy megtámadott gyógyszer nélkül, úgy én is le tudom győzni mindenféle antidepresszáns nélkül. Nekem ez a véleményem!
Köszönöm a megtisztelő válaszát, és fel fogok keresni egy szakembert!
Tisztelt Kérdező!
Az antidepresszáns nem feltétlenül szükséges a probléma megoldásához, viszont nagymértékben rásegít a pszichoterápiára. Ha az Ön állapota nem olyan súlyos, a problémája megoldható csak a terápiával, ezt viszont minél hamarabb el kell kezdeni. Írta, hogy az antidepresszánsoktól elveszítette a babáját. Ezt őszintén sajnálom. Terhesség alatt nem javasolt az antidepresszáns, de erre vonatkozó kutatási eredmények sajnos nincsenek.
Azt tudnia kell, hogy az antidepresszánsok szedésének megkezdésekor a beteg állapota kismértékben romlik, és csak 2-3 hét elteltével tapasztalható javulás.
Pánikbetegségnél a pszichoterápia az esetek döntő többségében hetek-hónapok alatt jelentős javulást hoz. A terapeuta megtanítja, hogy mit kell tennie, ha észleli a tüneteket, így a rosszullét idővel elmarad, hónapok-évek múlva pedig a szervezete "elfelejt" tévesen riasztani, és a rosszullétek már csak nagyon-nagyon ritkán fognak jelentkezni. Kitartás!
Köszönöm a választ, igazán sokat segített!
Tényleg megfogadom a tanácsát, és fel fogok keresni egy szakorvost!
Könnyen lehet ellenőrizni, hogy pánikroham-e. Ha a nyugtatóra (pl frontin) elmúlik, kár is tovább erőlködni a többi vizsgálattal.
Az antidepresszánstól meg mindenki rosszabbul van a 2. héten, ez teljesen normális. (Azért kell mellé mindig a nyugtató). 4. héttől viszont egyre jobb.
Pánikbetegség egyébként jelenleg csak antidepivel gyógyítható, legalábbis ilyen tüneteknél már biztos.
Én 1 éve szedem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!