Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívizom fájdalom esetén...

Szívizom fájdalom esetén lehet erőltetni a szívet?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
éppen lehet, de tanácsosabb kivizsgáltatni a fájdalom okát, mint orosz rulettezni.
2010. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Honnan tudod, hogy szívizomfájdalmad van? mit érzel?

Ha anginás panaszról van szó, természetesen nem szabad erőltetni a szívet, nyugalomra van szüksége, ami hatására meg is szűnhetnek a panaszok - ebben az esetben ugyanis a szívizom oxigénhiánya okozza a fájdalmat.

2010. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szivizomtáji fájdalomnak nem csak szervi okai lehetnek.

Mindenképpen menj orvoshoz, terheléses EKG, szivultrahang...

Ha találnak valamit, kérj tanácsot is.

Egyenlőre talán jobb, ha nem erőlteted, csak módjával, úgy is érezni fogod, ha túlhajszolod magad.

Ha meg lelki eredetű, sajnos nem fognak találni semmit, vagy csak annyit, hogy ez még nem kóros...

Ebben az esetben is jobb, ha mérsékeltebb életmódot folytatsz, se fizikailag, se stresszileg nem erőlteted túl a szived.

Tudom, ezt könnyű mondani.

2010. okt. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem nekem van ilyen probálémám, hanem egy közeli ismerősömnek, csak gondoltam rákérdezzek, hogy okosabb legyek. Mégegyszer köszönöm!
2010. okt. 5. 13:19
 5/5 anonim ***** válasza:
szivesen
2010. okt. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!